Piankowe okularki dla małej modelki

W przedszkolu mojego dziecka zawsze na dzień dziecka odbywają się różne zabawy i konkursy. Jedne z udziałem rodziców inne z udziałem dzieci. Moja córeczka bardzo chciała wystąpić na pokazie mody, a więc koniecznie musiałam wymyślić coś nietypowego!

I tak powstały  piankowe okulary dla mojej małej modelki :)


Aby je wykonać potrzebujemy:
  • piankę
  • przeźroczysty plastik (ja swój wzięłam z opakowania po zabawce - często pudełko jest częściowo przeźroczyste i ten właśnie element często wykorzystujemy podczas rożnego rodzaju prac :)
  • dobry klej
  • pisak niezmywalny
  • kawałek drucika - najlepiej takiego do wiązania kabelków ;)
  • dwa kawałki wstążki
  • cztery cekiny
A teraz do dzieła.
Kształt naszych okularów ściągnęłam z jakiegoś chomiczka.Dokładnie wygląda on tak:

Taki kształt wycinamy dwa razy z pianki. Jeśli chodzi o te elementy, które przytrzymują okulary na właściwym miejscu - to zrobiłam je już według własnego uznania ;) Oczywiście tych potrzebujemy 4 sztuki.
Z plastiku wycinamy szkiełka, nieco większe niż środki naszego szablonu, tak byśmy mogli bez kłopotu wkleić je na właściwym miejscu.

Teraz ozdabiamy nasze okulary nieścieralnym pisakiem. Ja tradycyjnie narysowałam na brzegach przerywana linię. Jakoś mi się to ostatnio spodobało ;) Następnie na odwrocie jednej części okularów naklejamy wycięte wcześniej z plastiku szkiełka. Na brzegach natomiast, tam gdzie zazwyczaj zaczynają się "uszy" okularów przyklejamy brzeg tasiemek. Tak przygotowaną warstwę smarujemy klejem i przyklejamy do niej drugą część okularów, by wszystkie poprzyklejane przed chwilką części znalazły się wewnątrz.

Teraz zajmujemy się "uszami". Drugą część tasiemki naklejamy na każdą z bocznych części i podobnie jak przy głównej części okularów naklejamy na nią drugą część. Efekt z obu stron powinien być taki sam. Zaznaczam jednak, że tasiemki powinny być trak przyklejone do okularów by częściowo pozostawały na wierzchu tworząc coś w rodzaju zawiasów, dzięki czemu nasze okulary możemy składać i rozkładać :)


Na koniec ozdabiamy okulary według uznania. Ja wycięłam z pianki kształt motylka ozdabiając jego skrzydełka cekinami. Wykorzystałam również pisak by motylek nabrał ciekawszego wyglądu oraz dokleiłam do główki drucik by powstały czółka motylka :)


Okulary zrobiły furorę na pokazie a moje dziecko było szczęśliwe :)


Mam nadzieje, że mój opis był wystarczająco jasny, bo wierzcie mi, że znacznie łatwiej jest te okularki zrobić niż opisać :P

Polecam!


5 komentarzy:

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)