Ciufcia.pl

Zapewne większość z mam, które tu do nas zaglądają mają różne poglądy na temat siedzenia małego dziecka przed komputerem. Jednak biorąc pod uwagę w jakich czasach wychowują się nasze brzdące, warto zauważyć, że komputer to nie tyko gadżet, a w internecie, jeśli się dobrze poszuka można znaleźć naprawdę wiele ciekawych i wartych polecenia stron dla dzieci.
My jako mamy dzieci w różnym wieku chętnie polecamy wam stronę Ciufcia.pl. 
Jest ona NAJWIĘKSZYM w Polsce internetowym serwisem ,zawierającym zabawy dla rodziców  wraz z dziećmi Przedział wiekowy od 2 do 6 lat. A więc znajdziemy tam wiele gier i zabaw dla dzieci podzielonych na kategorie wiekowe, a wśród nich wiele wiele atrakcji.   
Możemy np. rozwijać spostrzegawczość naszego malucha bawiąc się w szukanie różnic, możemy pokolorować obrazek czy ułożyć układankę, dzięki czemu nasze dzieci szybciej rozwiną umiejętność posługiwania się myszką . Są tam zabawy typowo rodzinne jak super mama  gdzie mama skacze na trampolinie i na końcu wskakuje na żyrafkę , jest super tata gdzie ubieramy tatę a on później odlatuje , są baloniki, które pompujemy. Możemy rozwijać ciekawość dzieci poprzez takie zabawy jak układanie części ciała owadów, obserwowanie księżyca czy zabawa  w łapanie rybek z literkami, żeby powstało wybrane słowo. Nasze dziecko w kilka sekund może stać się czarodziejem i wyczarować króliczka z cylindra lub podróżnikiem, który obserwuje świat przez lornetkę…
Strona ta przyciąga również swoim wyglądem. Jest kolorowa i wesoła i jednocześnie nie męczy, gdy spędzamy tam trochę czasu,. Do każdej zabawy jest osobna melodyjka, każde dobrze wykonane zadanie jest wynagradzane odpowiednim sygnałem dźwiękowym. Melodie są delikatne i miłe dla ucha. Spędzanie czasu na stronie Ciufcia.pl to sama przyjemność .

Mamy również przyjemność jako jedni z nielicznych opowiedzieć Wam o zmianach jakie na stronie powstały. A są to świeżutkie informacje, jeszcze gorące. I w dodatku z pierwszej ręki :P
Ciufcia 3.0 to najnowsza i pełna magicznych zmian i niespodzianek wersja serwisu. Ciufcia 3.0 była pieczołowicie przygotowywana od dłuższego czasu. W trakcie licznych narad, kreatywnych spotkań i konsultacji, wreszcie możemy powiedzieć, JEST!
Co nowego w Ciufci? Jakie nowe funkcjonalności przygotowali twórcy portalu? Czym mają nadzieję zaskoczyć swoich Użytkowników?
Po pierwsze, nowa Ciufcia to zupełnie nowa, odświeżona grafika strony głównej oraz tematycznych wagonów. Na serwisie pojawili się bohaterowie: Księżniczka, Kowboj, Maszynista, Policjant, Rycerz, Słoniątko i Pirat  które staną się ulubieńcami dzieci.
Po drugie, zupełnie nowe, odjechane gry 3D oraz takie, w którym za pomocą mikrofonu i kamery można czynić cuda!
Po trzecie spójny wygląd ikonek, kłodek, okienek oraz funkcjonalności dotyczące płatności, co z pewnością ułatwi poruszanie się po serwisie. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość rejestracji i logowania z dowolnego miejsca na serwisie oraz możliwość połączenia konta z kontem na Facebooku.
 
Specjalnie dla Użytkowników, zostało również przygotowane narzędzie do kontaktu z działem obsługi oraz miejsce do zgłaszania swoich pomysłów :) 
Na start serwisu ogłoszony został również konkurs plastyczny. Konkurs polega na narysowaniu 4 wagonu Ciufci. Autorzy zwycięskich prac wygrają zestawy książeczek „Gryzmoły” , „Bazgrołki do kieszonki” oraz miesięczne kody dostępu do całości strony Ciufcia.pl
Jak wygląda nowa strona? Jak wygląda aplikacja konkursowa? Możecie to sprawdzić na www.ciufcia.pl:) 
  
Wg nas strona jest naprawdę ciekawa i bardzo wartościowa. Dzieci  nie tylko się bawią, ale i wiele uczą. Każda z nas testowała ta stronkę.
Mamy dzieci w różnym wieku i wszystkie dzieci znalazły coś dla siebie. Poza tym zabaw jest tam tak wiele, że nie możliwe by się nam znudziły.
Oliwier najbardziej polubił memory, skunksa robiącego kupkę i fajerwerki, Oskarek ma dopiero rok i 8 miesięcy a z wielkim zapałem brał udział w każdej zabawie – najbardziej podobały mu się dźwięki, szczególnie te w nagrodę za dobrze wykonaną pracę. Z zabaw najbardziej podobały mu się baloniki jak słyszał jak się pompują i pękają głośno krzyczał wtedy bach! Alicja pokochała obserwowanie księżyca, bo u niej ostatnio na topie jest kosmos. Nikuś uwielbia wszystkie zabawy plastyczne, Amelka upodobała sobie skaczące i rechoczące żabki a  Mateusz najbardziej lubi odwiedzać wirtualne muzeum.

Strona Ciufcia.pl wspiera rozwój dziecka jak również relacje pomiędzy rodzicami a ich pociechami. Nad stroną czuwa również zespół psychologów i pedagogów co daje nam poczucie pewności, iż materiały dostępne na niej nadają się doskonale dla naszych dzieci.
Tyle się mówi, że dzieci za dużo czasu spędzają przed tv czy komputerem jednak pod czujnym okiem rodziców komputer może być wspaniałym narzędziem edukacyjnym ;P15 komentarzy:

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)