Ciało i zdrowie człowieka

Pamiętacie jak się chwaliłam, że trafiły do nas dwie rewelacyjne książki wydawnictwa Jedność
Wtedy polecałam Wam książkę Dlaczego galaretka się trzęsie o której możecie poczytać TUTAJ.
Dziś napisze o drugiej.

Choć to może dziwnie zabrzmi jest to książka o anatomii człowieka dla maluszków, a dokładnie takich cztero-, pięcio-, sześcio- latków.  Wewnątrz znajdziemy wszystkie podstawowe informacje dotyczące budowy ludzkiego ciała i narządów wewnętrznych.


Na samym początku jest zaprezentowany szkielet człowieka a także poznajemy Pana Mięśniaka, dzięki którym maluchy dowiadują się jak to jest, że jesteśmy w stanie się poruszać.Potem poznajmy wszystkie narządy wewnętrzne i czytamy czym jest mózg. Jest również rozdział o skórze, włosach, paznokciach i zębach. Informacje o układzie oddechowym, krwionośnym i trawiennym. A nawet możemy poczytać na temat zmysłów człowieka.

Jak sami widzicie ta książka zawiera kompleksowa wiedzę na temat budowy człowieka, a informacje te są podane w bardzo ciekawy i prosty sposób. Moje Alicja jest nią zachwycona i naprawdę często do niej zaglądamy. A co najważniejsze, mała sporo się z niej dowiaduje a jej ciekawość nie zna granic :)


W książce jest również rozdział o tym  jak powstaje człowiek, czym są geny, dlaczego rośniemy itp. Nie obyłoby się także bez rozdziału o prawidłowym odżywianiu, higienie czy zdrowiu. Prawdziwa encyklopedia wiedzy!


Fajne jest również to, że oprócz wielu wartościowych informacji książka zawiera także mnóstwo ciekawostek i kolorowych ilustracji. Są także rady dla rodzica, dzięki którym łatwiej nam będzie wytłumaczyć naszemu dziecku niektóre zagadnienia.
Uważam że to bardzo ciekawa i wartościowa lektura zarówno dla malucha jak i starszego dziecka.
Cena: 23,10zł
ZDECYDOWANIE DAJĘ 5/5 I POLECAM !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)