Mikimnastyka dla najmłodszych w Disney Junior

Bardzo lubię, gdy dzieciaczki są aktywne fizycznie. Sama stale wymyślam coś moim córkom. Starsza jeździ na hulajnodze, rowerze i rolkach. Często odwiedzamy place zabaw i pobliskie boisko, by pograć w piłkę nożną lub w koszykówkę. Uważam, że ruch jest bardzo ważny, że tak spędzony dzień jest znacznie ciekawszy i co najważniejsze zdrowszy. Nie mam nic przeciwko temu, by nasze dzieciaczki korzystały z komputera czy tabletu. Myślę, że wszystko jest dla ludzi, ale w granicach rozsądku. Ja na szczęście nie mam tego kłopotu, że moje dzieci wolą rozrywki multimedialne od ruchu i wygłupów na powietrzu. Obie chętnie biegają, skaczą, wspinają się itp. Zresztą. Co ja Wam tu będę mówić. Nie raz polecałam Wam tego typu rozrywki. Pokazywałam jak dziewczyny szaleją. Więc chyba nic więcej dodawać nie trzeba. Ale... skoro już mowa o ruchu i zabawie, to muszę koniecznie polecić Wam coś, co według mnie bardzo spodoba się każdemu brzdącowi.

Już od marca na kanale 

emitowane są odcinki mikimnastyki dla najmłodszych pt.
"Ruszaj się z Mikim i przyjaciółmi"


Nie miałam o tym pojęcia, bo niestety nie mamy tego kanału, a szkoda bo jest na nim cała masa fajnej zabawy. Na szczęście dzięki uprzejmości pewnej miłej Pani nie omija mnie to co najlepsze. Bowiem o wszelkich nowinkach i ciekawostkach zostaję prędzej czy później poinformowana, a ja co ciekawsze kąski chętnie Wam tu pokazuję. Dziś na przykład chciałabym polecić Wam właśnie ten program. Moje dziewczyny oszalały na jego punkcie. A dlaczego? Już Wam wszystko wyjaśniam.


Mikimnastyka dla najmłodszych to nic innego jak świetna zabawa polegająca na rozruszaniu całego ciała. Program prowadzi Ania, która wraz z dzieciaczkami pokazuje naszym brzdącom kilka dość nietypowych, ale jakże ciekawych kroków tanecznych. Każdy odcinek tego programu to inny temat zabawy. Jest tu taniec zainspirowany zjawiskami pogodowymi, ruchami, jakie można zobaczyć na boisku lub chociażby zachowaniem różnych znanych nam zwierząt. Niestety nie znam wszystkich odcinków. Te które miałam okazję poznać znajdują się na płycie DVD, którą można otrzymać przy zakupie książek "W głowie się nie mieści" w sieci sklepów EMPIK
(do wyczerpania zapasów, więc warto spytać, czy u Was jeszcze taka jest ;)


Na płycie tej znajduje się 5 odcinków i dziś chciałabym Wam pokazać kroki do tych właśnie tańców. Może Wasze dzieciaczki chciałyby także tak się pobawić?

Odcinek 1. ZOO
Odcinek 2. Pogoda

Odcinek 3. Impreza taneczna
Odcinek 4. Mecz piłki nożnej
Odcinek 5. Wycieczka

Choć te wszystkie ruchy to propozycje ciekawego tańca, to trzeba przyznać, że są one bardzo dobrze dobrane i dokładnie przemyślane, ponieważ w ten ciekawy sposób autorzy tego programu zachęcają nasze maluszki do ruchu, a zaproponowane przez Anię kroki zmuszają nasze brzdące do wykorzystania wszystkich lub niemalże wszystkich mięśni. Dzieciaczki tańcząc - ćwiczą! Rewelacja - prawda?Pamiętam jak kilka lat temu bardzo modny był podobny program w wersji angielskiej. Już wtedy wszyscy szalenie go zachwalali i każdy chciał go mieć. Ale powiem Wam, że jak dla mnie program "Ruszaj się z Mikim i przyjaciółmi" jest znacznie lepszy.

 

Po pierwsze - nauka kroków trwa tu znacznie krócej. Poprzednio zanim doszło do tańca, moja Ala miała dość i nie chciała już się bawić. Tutaj autorzy przez chwilkę tylko pokazują o co chodzi, a potem czeka nas już tylko zabawa. Poza tym bardzo podoba mi się miejsce, w którym zbierają się dzieciaczki by bawić się razem z nami. Jest bardzo kolorowe i bajkowe - uwielbiam takie :) A trzeci plusik to to, że do tańca końcowego zawsze dołączają ulubieńcy mojej Natalki, czyli Miki i jego przyjaciele. Moje dziewczyny najbardziej lubią Pluto i Myszkę Mini, ale gdy do tańca dołącza Donald, Goofie lub Daisy - bawią się równie chętnie :).


Ogólnie według mnie ten program to świetny pomysł! Oby więcej takich -
POLECAM!!!

5 komentarzy:

 1. Widać, że mała świetnie się bawi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. witam
  Gdzie można taką płytę nabyć

  OdpowiedzUsuń
 3. Płytę można było otrzymać przy zakupie książek "W głowie się nie mieści" w sieci sklepów EMPIK. Akcja trwa do wyczerpania zapasów, więc trzeba spytać w EMPIK-u. Może jeszcze są :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam ponownie
  Do której z książek był ta płyta dodawana?

  OdpowiedzUsuń
 5. wiele ciekawych treści tutaj.

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)