Sylaby do zabawy

Dziś chciałabym Wam polecić grę w sam raz dla przedszkolaków
SYLABY DO ZABAWY


firmy

 Jest to gra edukacyjna, która pomaga dzieciaczkom naukę dzielenia wyrazów na sylaby. Alicja jest na tym etapie i muszę przyznać, że u nas ta zabawka sprawdziła się idealnie!

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:
  • 55 kart biedronek
  • 55 kart ilustracji
  • plansza
  • pionki - 5 szt
  • kostka
  • instrukcja

Oczywiście jak to ostatnio bywa w tę grę można się bawić na kilka sposobów. Tutaj warianty są cztery.  Można grać korzystając wyłącznie z kart lub korzystając zarówno z kart jak i planszy. Instrukcja dołączona do pudełka szczegółowo omawia każdy z wariantów gry, więc z pewnością nikt nie będziecie mieli kłopotu by zrozumieć każdy z nich. Zresztą zasady zabaw są dość proste, nawet maluchy szybko pojmują o co chodzi. Nam zdecydowanie bardziej przypadła do gustu wersja bez planszy, ale czasem robimy sobie urozmaicenie i gramy w inny sposób. Tak czy inaczej nie będę się skupiać na sposobie gry lecz na samym sensie tejże zabawki.


Sylaby do zabawy to gra, dzięki której maluch ćwiczy podział wyrazów na sylaby i świetnie się przy tym bawi. Tak z grubsza chodzi tu o to, żeby losując kartę z biedronką nasze dziecko najpierw policzyło ilość kropek na jej skrzydełkach, a następnie dopasowało do niej kartę z obrazkiem, którego nazwa jest na tyle samo sylab co kropek biedroneczki. I choć dla nas wydawałoby się, że zabawka wydawałaby się nudna, tak dla mojej pięciolatki jest bardzo interesująca. Alicja uwielbia w to grać i jest szczęśliwa, gdy uda jej się właściwie dopasować wszystkie karty. Ta gra wymaga od dziecka ogromnego skupienia. Dziecko rozwija bądź utrwala swoje umiejętności bardzo szybko i z ogromną przyjemnością. Wierzcie mi, że to świetny przykład nauki przez zabawę. Dla naszych dzieci, to wspaniała zabawa, oraz ogromna satysfakcja z osiąganych małymi kroczkami sukcesów.


Gra wykonana jest bardzo solidnie. Karty są z grubego sztywnego papieru, a plansza z grubej tektury. Myślę, że zabawka przy normalnym użytkowaniu posłuży nam naprawdę bardzo długo. Po za tym niewielkich gabarytów pudełeczko zgrabnie mieści w sobie wszystkie elementy i nie zajmuje zbyt wiele miejsca. 

ZALETY:
- ładna grafika,
- solidne wykonanie,
- jasne zasady gry,
- cztery warianty zabawy,
- niewielkie gabaryty opakowania,
- uczy przez zabawę,
- rozwija umiejętność dzielenia wyrazów na sylaby,
- edukacyjny charakter,
- ciekawa,
- nie nudzi się zbyt szybko,
- brak górnej granicy wiekowej,
- cena,

WADY:
- uważam, że warianty gry z użyciem planszy mogłyby być ciekawsze, te zaproponowane w instrukcji zupełnie mi nie odpowiadają...

Sylaby do zabawy to gra logopedyczna dla dzieci w wieku od 5 lat. Uważam, że to odpowiedni wiek by rozpocząć tę zabawę i trenować z maluchem sylabizowanie.
Ilość graczy - 2-5 osób.
Cena: od 15zł

Nam bardzo się podoba, choć moją ocenę ze względu na według mnie mało interesujące warianty gry z użyciem planszy nieco obniżę. Zatem daję 4/5, ale i tak polecam. Uważam, że warto :)

4 komentarze:

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)