Słodkie Mikołajki

Dzisiaj Mikołajki. Maluchy zazwyczaj dostają pod poduszkę lub do bucika niewielkie upominki. Często są to słodkości. Ja dziś polecę Wam pracę, którą nie tylko można zrobić wraz z dzieckiem, ale także dla dziecka jako miły upominek właśnie na tę okazję. 

Aby wykonać słodkiego Mikołajka potrzebujemy:
 • plastikowych kieliszków do szampana w kształcie stożka,
 • styropianowych kuleczek,
 • czerwony arkusz bloku technicznego,
 • białe pomponiki,
 • białe druciki kreatywne,
 • kawałek białego filcu,
 • ruchome oczka,
 • szpilkę z czerwonym łepkiem lub zwykłą szpilkę i czerwony koralik,
 • pomarańczowy flamaster lub farbę,
 • dobry klej i nożyczki,
 • słodkości,
I zabieramy się do pracy. Najpierw robimy Mikołajową główkę. Mnie w pracy pomagała Alicja.  Córeczka pomalowała więc 1/4 styropianowej kulki pomarańczowym flamastrem a ja w tym czasie wycięłam z kawałka filcu kształt mikołajowej brody wraz z wąsami. Następnie przyklejamy jedno do drugiego i czekamy aż wyschnie.


W tym czasie zabieramy się za tworzenie mikołajowej czapeczki. Z czerwonego papiery wycinamy półkole i sklejamy stożek. A gdy czapeczka schnie umieszczamy na buzi mikołaja ruchome oczka oraz szpileczkę z czerwonym łepkiem jako nosek. Następnie wewnątrz wyschniętego już stożka nakładamy niewielką ilość kleju i umieszczamy czapeczkę na głowie Mikołaja. Żeby dobrze się przykleiła warto potrzymać chwilkę mikołajową główkę "do góry nogami" ;)


Gdy wszystkie elementy trzymają się już dobrze musimy jeszcze ozdobić by nasz Mikołaj nie wyglądał jak krasnal. W tym celu na czubku stożka umieszczamy filcowy pomponik a na brzegu przyklejamy biały kreatywny drucik.


Główka Mikołaja już gotowa, czas więc zająć się resztą ciała. Większość plastikowych kieliszków ma odkręcaną nóżkę więc nie mamy kłopotu, by ją usunąć. Jeśli jednak trafimy na takie, którym podstawka się nie odkręca należy ją po prostu obciąć. Następnie wypełniamy kieliszek słodkościami. Polecam wybierać takie słodycze, które są pozawijane w osobny papierek. Ewentualnie, jeśli chcemy by w środku znalazły się np. ciasteczka - owińmy je dodatkowo w sreberko, bądź nie wypełniajmy kieliszka po brzegi, lecz zostawmy nieco miejsca na dole. Zawsze można je uzupełnić watkę lub sreberkiem. Chodzi o to, by klej w żaden sposób nie miał styczności z przygotowanym dla dziecka jedzonkiem. Odcięta, bądź odkręcona nóżka kieliszka posłuży nam za szablon, by wyciąć z czerwonego papieru krążek.


Gdy kieliszek jest już pełen słodkości dla naszych dzieci, krążek przyklejamy na wierzchu a następnie obracamy naczynie do góry dnem. Brzeg kieliszka dekorujemy kreatywnym drucikiem a na koniec wbijamy bądź przyklejamy główkę Mikołaja. My wycięłyśmy jeszcze dwa czerwone prostokąty. Oba udekorowałyśmy z jednej strony białym pomponikiem i przykleiłyśmy do  "szyi" Mikołaja, by powstały rączki.

I oto całe dzieło!


Mojemu dziecku się podoba, a znajomi pytają gdzie kupiłyśmy takie śliczne Mikołaje :) 
Polecam!


9 komentarzy:

 1. wspaniałe!! :-) bardzo fajny pomysł

  OdpowiedzUsuń
 2. ekstra :) wykorzystam na mikołajkowe spotkanie z rodzinką :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny pomysl. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gorgeous! Featuring this as part of my roundup of the Weekly Kids' Co-op. xoxo P

  OdpowiedzUsuń
 5. I love this! I featured it this week on Housing A Forest's weekly kids co-op. Thanks for linking up! I would love for you to stop by and check it out.

  OdpowiedzUsuń
 6. Our magazine is doing a feature on Christmas customs around the world. If you have anything that would work please let me know. The magazine is a yumfoodandfun.com and you can reach me at bhg at beckett.com
  Thanks!

  OdpowiedzUsuń
 7. bombowe Mikołajki,na pewno takie zrobię :))dziękuję za kursik i pozdrawiam serdecznie!!

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)