Wielka księga prac plastycznych

Jakis czas temu znalazłam w bibliotece właśnie taka książkę z pomysłami na prace plastyczne dla dzieci :) Z racji tego,że uwielbiam takie rzeczy,a nie stać mnie na zakup takiej książki porobiłam jej zdjęcia i mam ją dla siebie ;)))

Pomysły są naprawdę świetne, a książka podzielona jest na 4 działy:

Rysunek,druk,komiks
Malowanie i drukowanie
Sztuka świata
Kolaż,rzeźba i efekty specjalne

Książka zawiera bardzo wiele zdjęć obrazujących nam prace o których jest mowa.Jest kolorowa,przejrzysta i  napisana w łatwy do odbioru sposób :)

"Rozwijanie kreatywności i ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej przez sztukę. Czujesz potrzebę tworzenia? Co powiesz na zaprojektowanie własnej scenografii teatralnej, maski, arabskiej płytki ceramicznej albo indonezyjskiej kukiełki? A może wolisz namalować portret najlepszego przyjaciela lub umieścić podobizny członków własnej rodziny w zwariowanym komiksie? Ta książka zapozna Cię z rozmaitymi technikami plastycznymi"

Cena tej książki w internecie to ok 40zł

Polecam wszystkim miłośnikom przeróżnych prac plastycznych :) moim zdaniem jest rewelacyjna :) 
6 komentarzy:

 1. Wspaniała książka - chociaż trochę kosztuje ;-( Muszę zajrzeć do naszej biblioteki - może też kryją się w niej takie cuda ;-)
  Pozdrawiam
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto odwiedzać biblioteki. Jak Lucyferek dopiero zaczynał się interesować książkami to najpierw pożyczałam z biblioteki a jak się zorientowałam do czego go ciągnie to dopiero kupiłam mu książeczki w Dzień Książki (były duże rabaty - warto wtedy kupować). Poza tym w bibliotece znajduję książki o wychowywaniu jak np. Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat albo różne pozycje o Montessori i innych metodach. Plus gazety z których można korzystać - dla dzieci, pedagogiczne, z konkretnych dziedzin. Mam to szczęście, że w Lublinie jest dużo bibliotek także uczelnianych w których można pożyczać (np. UMSC) lub korzystać na miejscu (KUL).

  OdpowiedzUsuń
 3. Może jest gdzieś w necie do ściągnięcia-trzeba poszukać:)

  OdpowiedzUsuń
 4. witam
  mogłaby Pani pokazać kilka przykładowych prac z tej książki?
  Byłabym wdzięczna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też ostatnio byłąm w szoku ile skarbów można znaleźć w osiedlowej bibliotece! Myślałam, że leżą tam tylko jakies starocie, a wcale tak nie jest. Książek z pomysłami na zajecia plastyczne wprawdzie nie znalazłam, ale też nie szukałam. Na razie robimy rzeczy "z głowy". Mo zna je obejrzec na moim blogu szpilkawnude.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. A myślisz, że 10-latek byłby zadowolony z tej książki? Szukam czegoś na prezent, młody bardzo lubi plastykę, a ta książka wydaje mi się bardzo interesująca, tylko nie wiem, czy już nie za duży na nią, na okładce jest, że od 6 lat i nie chciałabym, żeby się okazało, że pomysły tam przedstawione wydadzą mu się za łatwe i nieciekawe ;)

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)