Mikołajkowy Wyścig Psich Zaprzęgów – Stacja Runów

Jakiś czas temu pisałam Wam o bardzo ciekawym miejscu.

Mam na myśli Park Adrenaliny i Westernu w Runowie.

Opisywałam Wam wtedy jak fajne jest to miejsce, jak wiele atrakcji na nas tam czeka. Pokazywałam czego możemy się spodziewać, jak bawić oraz zachęcałam do odwiedzin. I wiecie co? Z przyjemnością powtórzyłabym te wszystkie ochy i achy, bo uważam, że takich miejsc w Polsce powinno być jak najwięcej. Parków, w których możemy liczyć nie tylko na świetną zabawę, ale także możliwość zobaczenia czegoś innego niż dotychczas.

A takim "czymś" mogą być na przykład PSIE ZAPRZĘGI.

Widziałam takie widowisko na własne oczy i nie ukrywam, że zrobiło ono na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Moje dziewczyny, a w szczególności Alicja - także były zachwycone. Dlatego dziś ponownie chciałabym Was gorąco zaprosić do Runowa. Na wspaniałą zabawę!

 
A tu macie ciut więcej szczegółów na temat tej imprezy.
Wyścig Psich Zaprzęgów w warunkach bezśnieżnych odbywać się będzie w przeddzień Mikołajek, czyli
5 grudnia 2015r. w miejscowości Runów.


Aktywni z żyłką sportowca opuszczą swoje przydomowe parki, lasy i ścieżki biegowe, aby wyrwać się na ten wyjątkowy dzień i stanąć w szranki z podobnymi sobie. Tak więc dla każdego szykuje się coś miłego, na jego możliwości: Nordic Walking (dzięki Gabrytm i Fundacji Żyj Aktywnie Po 50-tce) Canicross (bieg z psem upiętym na smyczy z amortyzatorem), bikejoring (jazda na rowerze ciągniętym przez psa), to dwie z najprostszych do dołączenia kategorii dla każdego kto dba o zdrowie swoje lub też swojego czworonoga.

Ponadto „hulajnogi” i trój- i czterokołowe wózki dla wprawionych maszerów o odpowiednim sprzęcie jak i zespołem psów, z którymi wiąże ich wspólny cel – biec! biec! biec!

W okolicznym Lesie Chojnowskim, w Lesie przy miejscowości Runów istnieją wspaniałe warunki do sportów pieszych, konnych, rowerowych jak i do psich zaprzęgów – warto mieć to na uwadze planując kolejne weekendy.

Za merytoryczne przygotowanie imprezy odpowiadać będzie Hodowla Psów Zaprzęgowych z Klanu Wydry oraz Takuna, którzy wspólnie z pozostałymi organizatorami przygotowywali dwie pierwsze imprezy z cyklu, względem których Mikołajkowy Wyścig 5 grudnia 2015r. będzie trzecim i najważniejszym wydarzeniem organizacyjnym tego roku. Z kolei prowadzeniem imprezy zajmie się guru Polskich Wyścigów Psów Zaprzęgowych – Radosław Ekwiński.

Pierwsze psy wystartują wraz z wybiciem godziny 11:00, tak więc przygotujcie się na długi sobotni, pełny sportu dzień. O 14:30 rozpocznie się oficjalne wręczanie nagród przez Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno, Sołtysa Miejscowości Runów jak i Starostwa Powiatowego, którzy stanowią partnerów honorowych wydarzenia organizowanego w Osadzie Psów Północy.Na miejscu nie może zabraknąć Mikołaja, który tym razem przyjedzie do nas Kolejką i przywiezie niespodzianki.Jeśli nie wiecie jeszcze jak dojechać na to wydarzenie to
zamówcie bilety na Piaseczyńsko-Grójecką Kolej Wąskotorową,
która swój pobyt na miejscu imprezy przewiduje przez cały okres trwania wyścigów, lub dojedźcie na rowerze, pieszo, czy też samochodem.

Więcej szczegółów na stronach:
Szczegóły Osada Psów Północy:
http://www.fb.com/OsadaPsowPolnocy
Szczegóły Kolej:
http://www.kolejka-piaseczno.pl/
Hodowla Psów Zaprzęgowych Z Klanu Wydry oraz Takuna:
www.alaskanmalamt.pl i www.takuna.pl

ZAPRASZAMY!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)