Czytamy i bawimy się!

I jak wasze postanowienia noworoczne? Wprowadzone w życie?
Ja oczywiście zachęcam Was do tego, by dołączyć do nich te nasze przykłady. Jestem pewna, że wyjdą Wam one na dobre.

Na początek - czytamy i bawimy się z naszymi brzdącami.
Na przykład za pomocą zestawów oferowanych przez wydawnictwo


A dokładnie mam na myśli takie oto pudełeczka w których znajdziemy nie tylko ciekawą lekturę ale również coś jeszcze :)


Każdy z nich to nic innego jak książka + gra umieszczona w takim fajnym sztywnym tekturowym opakowaniu z rączką. Prezentuje się wspaniale, prawda?

A teraz więcej szczegółów.
Na początku książki. 
Znacie już może serię "Zaopiekuj się mną?" Jeśli nie, to najwyższy czas by to zmienić. Są to bowiem wspaniałe, pełne ciepła opowiadania o przesympatycznych małych zwierzakach i ich kilkuletnich opiekunach. Każda z tych historii jest zupełnie inna, ale muszę przyznać, że wszystkie bez wyjątku są naprawdę fantastyczne. Moja Alicja zakochała się w nich bez reszty i nasza kolekcja tych lektur stale rośnie. Czytałyśmy już ich naprawdę sporą ilość i mojemu dziecku wciąż mało. Może dlatego, że opowiadania te dotyczą zwierzaczków (głównie kotków i piesków, choć jak widzicie znalazł się też wyjątek w postaci małego niedźwiadka). A może dlatego, że ich właściciele to zazwyczaj dzieci mniej więcej w wieku mojej córki. Sama nie wiem. Jestem jednak pewna, że książeczki te przypadną do gustu każdemu małemu czytelnikowi. Świetnie się one nadają nie tylko do czytania maluchowi. Myślę, że każde dziecko, które rozpoczęło już samodzielną przygodę z literaturą dziecięcą, również nie pogardzą taka książeczką. A duża czytelna czcionka i ciekawa treść na pewno im to spotkanie ułatwi.

Ale książeczki te to nie wszystko. Jak już wspomniałam - w zestawach tych znajdziemy również mały bonus. Do jednego z nich są dołączone karty do gry "Piotruś", natomiast w drugim - gra komputerowa "Stadnina koni".


Na początek karty. Bo choć dla wielu wydaja się one zwykłe i mało ciekawe to jest to nie lada gratka dla każdego małego fana wyżej wspomnianych książek. Bowiem na każdej z nich znajdziemy obrazek przedstawiający jednego ze zwierzątek z serii "Zaopiekuj się mną". Jak widzicie "Piotruś" to nasz rodzynek, czyli mały polarny niedźwiadek. Cała reszta to pieski i kotki. Moja Alicja aż piszczała ze szczęście gdy je zobaczyła. Radości było co nie miara!


A teraz gra komputerowa. Wymagania sprzętowe:

CPU Pentium 4 3,0 GHz
HDD 2GB
Karta graficzna kompatybilna z Direkt X 9,0c (Geforce 6800 lub Ati Radeon 9800)
Karta dźwiękowa zgodna z Direkt X
RAM 1GB dla Windows XP; 1,5 dla Windows Vista/7/8
Napęd CD-ROM
SYSTEM Windows XP/Vista/7/8
UWAGA: Nie gwarantujemy działania gry na laptopach

Zabawa posiada trzy opcje gry.
Pierwsza to prowadzenie stajni dla koni. Nasz maluch ma za zadanie opiekować się nimi, karmić je itp. Można rozbudowywać nasze gospodarstwo, zatrudniać pracowników, prowadzić lekcje w siodle itd. Oczywiście do tego potrzebne nam są pieniążki, które zarobimy przyjmując gości.
Druga opcja to wcielenie się w nauczyciela jazdy konnej. Oczywiście nie muszę chyba Wam pisać, że w tym przypadku zarabiamy na lekcjach, czyli im więcej uczniów tym większy zarobek ;) Tutaj oczywiście możliwości gry są podobne. Możemy rozbudowywać nasze ranczo itp., ale głównie zajmujemy się nauką jeździectwa. 
Trzecia opcja to organizowanie turnieii jeździeckich. Oczywiście my także możemy wziąć w nich udział i wykazać się swoimi zdolnościami jeździeckimi. Podczas takiego turnieju mamy do pokonania szereg przeszkód. Im lepiej nam pójdzie tym więcej pieniędzy zarobimy.  A pieniądze te posłużą nam do rozbudowy naszej stadniny oraz organizowaniu większych i ciekawszych turnieii. 


Jak widzicie, takie zestawy to fajna sprawa. Książeczki z tej serii można również nabyć bez zestawu, ale przyznam szczerze, że z takim bonusem to dodatkowa atrakcja dla malucha. Moja Alicja była zachwycona zatem gorąco polecam :)

Samotne święta Oskara + Stadnina koni (gra PC) - cena 29,90zł
Niedźwiadek polarny + Piotruś (karty do gry - cena 26,91zł


2 komentarze:

  1. Świetne są te zestawy, mam ten z Niedźwiadkiem polarnym:)

    OdpowiedzUsuń
  2. O jeszcze tego nie mamy, ale fajne :)

    OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)