Zwierzęta na świecie

Lubicie zwierzaki? My bardzo!
A lubicie puzzle? My ogromnie!
Więc dzisiaj zapoznam Was z bardzo ciekawą grą edukacyjną, która zawitała w naszym domu :)


ZWIERZĘTA NA ŚWIECIE
pokaż gdzie mieszkam

Producent: Maxim
Wymiary pudełka: 36,5x12x12 cm
Wymiary puzzli: 96 cm
Wiek graczy: 4-7 latZawartość pudełka: 
52 puzzle (plansza)
1 tabliczka z ruchomą wskazówką
24 karnetyJak już się pewnie domyślacie jest to gra edukacyjna w której dziecko nauczy się wskazywania na którym kontynencie mieszka wybrane zwierzę. Ale aby do tego dojść najpierw musi ułożyć puzzle. I to nie byle jakie puzzle, ponieważ mają one prawie metr długości!
Po ich ułożeniu gracz musi ułożyć podobizny zwierzaków w odpowiednich miejscach na mapie, tak aby zwierzęta pasowały do ich miejsca zamieszkania. 
Może zacznę od ich wyglądu...
Powiem Wam, że moim zdaniem te puzzle są naprawdę świetne. Po pierwsze przedstawiają mapę świata i wszystkie kontynenty. Po drugie posiadają "kompas" wskazujący kierunki świata. Po trzecie dotyczą zwierzaków, a znajomość ich miejsc zamieszkania może przydać się dzieciakom w szkole. Po czwarte puzzle te są niestandardowe. Są długie i wąskie, nie są kanciaste, są pofalowane z zaokrąglonymi brzegami. Po piąte są bardzo kolorowe. Po szóste grafika jest ciekawa i zabawna. Po siódme zarówno puzzle jak i kafelki ze zwierzakami są grube, twarde i mocne. Wszystko razem po połączeniu daje nam naprawdę porządną grę edukacyjną.
Te puzzle zostały nazwane grą, pewnie właśnie z racji zadania jakim jest położenie w odpowiednie miejsca na "planszy" zwierzaków. Co prawda nie znalazłam tutaj żadnych zasad według jakich należy postępować podczas zabawy, ale w łatwy sposób można wymyślić własne reguły gry :)
My z Nikodemem na przykład gramy w taki sposób, że na zmianę kręcimy wskazówką na kółeczku z kierunkami świata i zwierzakami. Następnie zwierze, które wylosowaliśmy odszukujemy na planszy w miejscu jego zamieszkania i kładziemy tam karnet z odpowiednim zwierzakiem. Można bawić się też w inny sposób, na przykład zrobić zawody na czas i zobaczyć kto szybciej odgadnie gdzie zwierzak mieszka lub dać ograniczony czas na poszukiwanie jego domu itd. 
Wszystko zależy od Waszej pomysłowości :)

Zadanie jest bardzo przyjemne i dosyć łatwe, tym bardziej, że na kontynentach znajdują się kółeczka z zarysami zwierzaków, ale dzięki temu dzieciaki w łatwy i o wiele szybszy sposób nauczą się wielu pożytecznych rzeczy. Ta gra jest naprawdę pomocna ponieważ uczy poprzez zabawę. Dziecko dowie się i zapewne zapamięta nazwy oraz wygląd kontynentów, nazwy i miejsca zamieszkania różnych zwierząt oraz kierunków świata. Dodatkowo oczywiście takie układanie puzzli wspomaga koncentracje oraz pamieć dziecka :)Nikodem uwielbia wszelkiego rodzaju zwierzęta oraz puzzle, więc kiedy trafiłam na coś takiego to od razu wiedziałam, że to jest właśnie coś dla nas. Połączenie dwóch lubianych przez mojego synka rzeczy. Byłam pewna, że taka zabawa odniesie u nas sukces i oczywiście w tym przypadku ani trochę się nie pomyliłam :) Nikodem z ogromną ochotą układa te puzzle i cieszy się, że przedstawiają one świat. Mówi, że jest bardzo szczęśliwy, że teraz nauczy się nazw kontynentów. Dodatkowo dowiedział się gdzie jest wschód, gdzie zachód, gdzie północ, a gdzie południe. Wiele frajdy sprawia mu to kółeczko z "kompasem". Dodatkowo koniecznie sam chce odnajdywać miejsca zamieszkania zwierzaków i idzie mu już naprawdę nieźle. Na początku nie wiedział gdzie dane zwierzę mieszka, ale teraz pamięta to już doskonale. Od kilku dni jest to u nas zabawa numer jeden :) Pewnie niedługo nieco przystopujemy, bo wiadomo, że w końcu zabawa ta nam się znudzi, ale jestem pewna, że będziemy wracać do tych puzzli często ponieważ to nie tylko świetna zabawa, ale również nauka., a wiadomo, że nauka poprzez zabawę jest najprzyjemniejszym nauczycielem ;)


Do kupienia TUTAJ
Cena: 28,99 zł

ZALETY:
- jakość wykonania
- kolorowa i wesoła grafika
- niestandardowy wygląd
- wielkość i grubość puzzli 
- wielkość obrazka po ułożeniu
- edukacyjny charakter
- rozwijająca zainteresowania
- rozwijająca zdolności manualne
- cena

WADY:
- dotychczas nie zauważyłam żadnych ;)3 komentarze:

  1. Bardzo mi się podoba, chyba się skuszę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pięknie tu u Ciebie.Zapraszam w wolnej chwili w odwiedziny do Dobrych Czasów.Pozdrawiam Jola

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajne te puzzle, będę musiała się zastanowić nad zakupem dla mojej Julki

    OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)