"Operacja" na Złomku :)

Na urodziny Mateusz dostał grę "Operation" w wersji dla fanów "Aut" (producent: Hasbro).


Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku powyżej 6 lat, a do zabawy nie potrzeba towarzysza :)

Zawartość pudełka:
- plansza ze Złomkiem i szczypce
- 22 karty
- 11 plastikowych części
- plik banknotów
- szufladka na części
 
Wymagane baterie: 4 x 1.5V AAA LR03 (brak w zestawie)
Krótko mówiąc gra polega na losowaniu kart i wyjmowaniu szczypcami części samochodu, które są zepsute. Trzeba jednak uważać, bo przy dotknięciu metalowych obwódek otworów Złomek zaczyna wydawać z siebie dźwięki oraz świeci się jego lampka :) Za przeprowadzenie każdej operacji dostaje się banknoty.


Nasze wrażenia? Miałam obawy, że gra okaże się zbyt prosta, a przez to... nudna. Tymczasem okazało się, że wyjęcie wszystkich części wcale nie jest takie łatwe! Ja sama musiałam się porządnie skupić, a i tak zdarzały mi się wpadki. A ile przy tym śmiechu!

W grze są jednak dwie rzeczy, za które należy się minus... Po pierwsze - gra jest po angielsku. Sama mam problemy ze zrozumieniem wierszyków na kartach, bo choć jako tako znam angielski, to słówka dotyczące części samochodowych są mi obce :P Poza tym mam wrażenie, że gra jest zbyt delikatna i łatwo będzie uszkodzić elektronikę... Może się mylę, ale jednak spodziewałam się trochę innego, bardziej odpornego wykonania planszy...

Ogólnie uważam jednak grę za wartą polecenia każdemu fanowi "Aut". Dzieci mogą ćwiczyć zręczność oraz precyzję, a przy okazji świetnie się bawią :)

Ocena: 4/5
Cena: około 70 zł


1 komentarz:

  1. oj moje dziecko byłoby z tego wręcz zadowolone, a całe dnie spędzało na operowaniu złomka :)

    OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)