Drzewko

Lato pełną parą wiec należało w końcu zrobić coś letniego. I tak właśnie powstało Nikusiowe drzewko :)  Może nie jest to temat typowo letni, ale jakby nie było, zielone drzewka late są i kwiatuszki też :) Pamiętacie jak pokazywałam Wam jakiś czas temu technikę z odbijanymi bąbelkami? Oto kolejny obrazek wykonany w taki sposób.

Potrzebujemy:
  • białą kartkę
  • folię bąbelkową
  • farbki
  • kredki

Na kartce rysujemy pień drzewa, jakąś trawkę, kwiatuszki, niebo... Z foli wycinamy kółko lub coś na kształt korony drzewa. Po stronie gdzie bąbelki są wypukłe malujemy je zieloną farbką, następnie odciskamy na kartce i tadam ;) Gotowe... Nikodem w ten sam sposób zrobił również chmurki... Technika może i banalnie prosta, ale nam bardzo się podoba, Nikuś ma wiele frajdy podczas odciskania bąbelków na kartkach :)

3 komentarze:

  1. Następnym razem jak przyjdzie do mnie jakaś paczka i rzecz pewnie będzie zapakowana w taką folię to koniecznie muszę ją zostawiać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Odbijanie folii bąbelkowej to dosyć wdzięczne zajęcie. U nas też maluchom do gustu przypadło :). A drzewko, właściwie to fragment łąki czy jakiegoś skwerku wyszedł Wam całkiem sympatyczny. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)