Mini memorki "OCEAN"

Już za kilka dni Dzień Dziecka więc zakupowy szał na pewno trwa :) 
Produktów dla dzieci dostępnych na rynku jest tyle, że nie sposób się w tym wszystkim połapać i odnaleźć. Jeżeli prędzej nie mamy sobie nic upatrzone to naprawdę ciężko zdecydować się na coś konkretnego. Znam to z własnego doświadczenia... 
Więc ja postanowiłam jeszcze przed świętem naszych dzieciaczków zaprezentować Wam coś co może być bardzo ciekawym prezencikiem lub dodatkiem do prezentu dla Waszego malucha :)

Niedawno Ania pokazywałą Wam bardzo fajne mini puzzle "Stacja przygoda", dzisiaj ja zaprezentuje Wam grę z tej samej serii czyli:


Powstała ona z myślą o tym, aby nasze dzieciaki nie nudziły się na przykład podczas dłuższej podróży samochodem, pociągiem, samolotem lub podczas czekania w poczekalni... Ale gry te sprawują się również idealnie w domu, na podwórku, na spacerze czy też jakimś pikniku... Możemy zabrać je ze sobą wszędzie i na pewno zapewnią nam one mnóstwo frajdy :)

W nasze ręce trafiły 
Mini memorki "Ocean"

Producent: CzuCzu
Wymiary pudełka: 8,5x13,5x3,5 cm
Gra zawiera: 16 elementów
Liczba graczy: dowolna
Wiek graczy: 3+
Cena: 19,90 zł


Jest to typowe memory tylko w wersji mini. 
Gra polega na rozłożeniu tafelków obrazkami do dołu tak, aby nie było ich widać. Następnie gracze na przemian odsłaniają po dwie karty. Jeżeli trafią na takie same ilustracje to odkładają je na bok, jeżeli obrazki będą się różnić to zakrywają je z powrotem. Wygrywa ten gracz, który na koniec będzie miał uzbierane więcej par :)Gra ta służy nie tylko do zabicia czasu podczas nudy. Wspaniale ćwiczy również pamięć i koncentracje dziecka. Aby wygrać należy dobrze przyglądać się odrywanym kartom i zapamiętywać gdzie znajduje się dane zwierzątko. Właśnie dzięki dobremu wzrokowi oraz pamięci dziecko ma szansę na zwycięstwo, bo im więcej par się uzbiera tym lepiej :)


W czym tkwi wyjątkowość tej gry? 
Moim zdaniem najważniejszy w całej tej serii jest rozmiar. Opakowanie jest malutkie, leciutkie i poręczne, dzięki czemu można bez problemu schować je do torebki, plecaczka, schowka w aucie czy nawet kieszeni. W taki sposób grę możemy zabrać ze sobą wszędzie i nawet tego nie odczujemy. 
Dodatkowo jest ona wykonana bardzo porządnie. Tafelki są poręczne, sztywne i dosyć grube i zapewniam Was, że nie musimy martwić się o ich szybkie zniszczenie. Jestem pewna, że nawet codzienne ich używanie nie sprawiłoby, że się powyginają czy też powycierają...
Kolejnym plusem jest tutaj również grafika. Jest bardzo kolorowa, wyrazista i wesoła. Morskie stworzonka są dosyć proste i takie dziecinne, ale moim zdaniem tu właśnie tkwi ich cały urok :)Zarówno ja jak i Nikodem uwielbiamy memory. Te które dotychczas posiadaliśmy w domu zawsze zajmowały nas na sporo czasu. Co prawda elementów było o wiele więcej, ale w przypadku "mini memorków" mała ilość elementów powinna być właściwie plusem. Stworzone zostały one z myślą o zajęciu dzieciaków w podróży, czyli rozłożenie ich nie może zabierać za dużo miejsca. My co prawda jak dotąd używaliśmy ich tylko w domu, ale i tak podczas zabawy zawsze dobrze się bawimy. Mała ilość kart może i odrobinę nam przeszkadza, bo dzięki temu, albo raczej przez to rozgrywki idą nam ekspresowo ;)


Powiem Wam, że my jesteśmy bardzo zadowoleni z tej gry i mimo wielu wspólnych zabaw z nią jak dotąd nam się nie znudziła. Jestem pewna, że nie raz przyda nam się ona również podczas jakiegoś dalszego wyjazdu. Mogę Was zapewnić, że zawsze znajdziemy dla niej miejsce w Nikusiowym plecaczku :)


ZALETY:
- poręczne i małe opakowanie
- kolorowa, wesoła grafika
- trwałe i porządne wykonanie
- rozwijanie koncentracji oraz pamięci dziecka
- mała ilość elementów (dla młodszych graczy)
- cena

WADY:
- mała ilość elementów (dla starszych graczy) :)


3 komentarze:

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)