Królewski kielich

Moje dzieciaki uwielbiają wszelkiego rodzaju przyjęcia proszone z udziałem miśków, lalek i tego, kto akurat znajduje się w pobliżu. Ponieważ jakiś czas temu została utworzona "Szmaragdowa Drużyna" w której to panuje Królowa Babcia a najważniejszymi osobami po Niej w Królestwie są Księżniczka Julia i Książę Adam to ustaliliśmy, że powinni mieć oni swoje Unikalne Królewskie Kielichy tak aby nikt nie miał wątpliwości, kto na tych przyjęciach jest Najważniejszy.

Do wykonania Królewskich Kielichów potrzebne nam będą:

 • Plastikowe kieliszki
 • Naklejki - "diamenty" ;-)

My użyliśmy naklejek samoprzylepnych ze względu na to, że bawił się z nami Adaś. Mozna jednak użyć plastikowych "kamyczków"  i przyklejać je za pomocą kleju czy dwustronnej taśmy klejącej. Oczywiście wykonanie Królewskich Kielichów jest banalnie proste:

Po prostu przyklejamy "diamenty" oraz inne mniej "szlachetne kamienie"  w dowolnym wzorze na kieliszki.

Ja wiedziałam już, że zabawa nie skończy się dopóki wszystkie naklejki nie zostaną wykorzystane ;-) W pośpiechu więc zrobiłam Kielich dla Królowej Babci, która akurat była zajęta innymi sprawami Wielkiej Wagi.


Książę Adam przyklejał naklejkii w sobie tylko znanym motywie natomiast Księżniczka Julia z braku możliwości papugowania po mnie (ja swój kielich szybko schowałam) przyklejała naklejki chyba bardzo przypadkowo. Jednak zabawa była przednia.A to nasze skończone Kielichy:


 Zachęcam do zrobienia własnych. W taki sam sposób można ozdobić miseczki, półmiski, talerze a nawet rączki plastikowych sztućców - i bedziemy mieli pełną Królewską Zastawę ;-)

4 komentarze:

 1. Ale super pomysł. Moja Alicja już krzyczy, że taki chce :P Muszę tylko upolować takie naklejki. Bomba!

  Ania mama Alicji

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacja. Sama bym się chętnie napiła z takiego kielicha!

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne kielichy! Bardzo fajny pomysł.

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)