Miska z papieru

Dzisiaj mamy z Julką dla was propozycję nietypowej ozdoby (np. na Wielkanocny stół). Zrobiłyśmy miskę z papieru. Na samym początku muszę wspomnieć o tym, że na efekt trzeba trochę poczekać - bo nasza miska schła 3 dni, więc zanim zabierzemy sie do pracy warto uprzedzić o tym dziecko :)

Pomysł na miskę znalazłam >>  TU  <<

Do wykonania potrzebujemy:
 • Blender 
 • 1-2 kartki papieru kolorowego (my użyłyśmy zielonego) lub barwnik
 • Kilka kartek z gazety 
 • Brystol 
 • 1/2 litra cieplej wody
 • Durszlak lub sitko
 • Odrobina oleju i ręcznik papierowy


Niestety nie miałyśmy gazety, ale, ze lubimy wykorzystywać materiały powtórnie to zamiast użyć nowych kartek użyłyśmy papierowych torebek po zakupach. Do tego projektu idealnie nadadzą się też wszystkie ścinki z waszych prac plastycznych lub nieudane rysunki (od dzisiaj odkładajcie je do specjalnego pudełka ;-))

Zieloną kartkę i torebki zakupowe podarłyśmy na małe kawałeczki. Następnie dodałyśmy ciepłą wodę i zblendowałyśmy wszystko na jednolitą papkę. Można do masy dodać kilka kropel barwnika, zeby kolor był intensywniejszy.W międzyczasie jak ja blendowałam papier Julka z żółtego brystolu wycięła kilkanaście jajek. Durszlak włożyłam do większej miski i wysmarowałam odrobiną oleju za pomocą ręcznika papierowego. Dzięki temu miska po wyschnięciu łatwiej odejdzie od durszlaka.

Julka w środku durszlaka poprzyklejała kilka jajek, zrobiła to maczając każde jajko w wodzie. Dzięki temu nasza miska jest ozdobiona także zewnątrz. Na to wszystko wyłożyłyśmy papierową masę odciskając nadmiar wody łyżką.


Po wyłożeniu całej masy w środku także przykleiłyśmy kilka jajek:


No i teraz jedyne co pozostaje to uzbroić się w cierpliwość. Nasza miska jak już pisałam schła 3 dni, myślę, że jeśli położy się ją blisko grzejnika to wyschnie szybciej. Niecierpliwi mogą ją też dosuszać suszarką do włosów.

Nasza miska stanie na Wielkanocnym stole. Włożymy do niej różne czekoladowe słodkości :)


Moje dziecko jest z siebie bardzo dumne :-)
POLECAM!

6 komentarzy:

 1. Ale super! W życiu bym na to nie wpadła! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna miska! Macie talent...

  OdpowiedzUsuń
 3. mam ochote powiedziec: "to tak sie da?"
  Bardzo mi sie tu u Ciebie podoba :) zapraszam i do nas moze Cie cos zainteresuje pozdrawiam http://dzieciozmaganiamatki.blogspot.co.uk/

  juz lece obserwowac i przejrzec reszte bloga

  OdpowiedzUsuń
 4. jak rany ale nie wpadłabym że tak można łatwo a pieknie..macie talent dziewczyny :)

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)