Wesołe minki tygrysa czyli zabawy logopedyczne

Już od jakiegoś czasu chciałam Wam coś zaprezentować jednak dotychczas jakoś nie było okazji... Jednak biorę się za siebie i już śpieszę pokazać Wam jaką fajną i pomocną teczkę mamy w swoim posiadaniu :) Nie wiem czy wspominałam Wam o tym, ale Nikodem ma pewne problemy z mową. Nie jest to nic poważnego, po prostu nie wymawia niektórych liter przez co jego mowa jest nieco niewyraźna. Wszystko to przez bardzo króciutkie wędzidełko pod języczkiem, które zostało nacięte już kilka miesięcy temu, jednak Mały nadal nie potrafi podnosić języka do góry co utrudnia mu mowę. Po wizycie u logopedy dostaliśmy zalecenie, aby ćwiczyć buźkę codziennie i stąd właśnie w naszym domu pojawiła się ta wesoła teczka :)


WESOŁE MINKI TYGRYSA
Zabawy logopedyczne usprawniające narządy mowy


W skład zestawu wchodzą:
 • 42 tygryski, 9 bałwanków i 9 zajączków
 • 3 gry: domino, memory, gra planszowa
 • karty ze schematem narządów artykulacyjnych
 • opisy ćwiczeń i porady logopedy

 Wszystko wyżej wymienione to nic innego jak karty formatu A4, które na początek należy porozcinać. Dzięki temu otrzymujemy idealne karty zarówno do zabawy jak i do ćwiczeń. Na każdej z kart znajduje się główka tygryska, który robi przeróżne minki. Wszystkie te karty służą do tego, aby dziecko naśladowało miny, które wykonuje tygrys. Mają one na celu nauczenie dziecka różnych ćwiczeń z języczkiem, rozciągnięcie mięśni twarzy, ust, warg, usprawnienie ruchomości żuchwy, pomoc w oddychaniu przez nos i ogólnie ćwiczeń narządów artykulacyjnych. 
Wszystkie te ćwiczenia przygotowują dziecko do prawidłowej wymowy różnych głosek takich jak głoski ciszące, szumiące i syczące oraz głoski r, l. 


Każda z minek pokazanych na kartach jest również szczegółowo opisana w załączonej książeczce. Dowiemy się jakie jest polecenie, jakie sa inne podobne warianty ćwiczeń, jakie są cele i na co szczególnie zwrócić uwagę podczas wykonywania ćwiczenia. 


Dodatkowym atutem są tutaj oczywiście dołączone gry. Można zagrać z dzieckiem w minkowe domino lub memory, albo też w grę planszową. Dzięki temu to wszystko nie jest wyłącznie nauką, ale również świetną zabawą :) My z Nikodemem ćwiczymy codziennie bez wyjątku, czasami zajmuje nam to dużo czasu, czasami ograniczamy się do krótszej wersji, ale za każdym razem podczas wykonywania tych ćwiczeń mamy naprawdę sporo zabawy i śmiechu :) Nie wyobrażam sobie nawet jak ćwiczylibyśmy gdybyśmy nie posiadali tej tej teczki. Jest ona bardzo pomocna i mam nadzieję, że już niedługo kiedy wybierzemy się na ponowną wizytę do logopedy Pani doktor powie nam, ze zrobiliśmy ogromne postępy :)Więcej o Wesołych minkach tygrysa możecie poczytać również TUTAJ :)


6 komentarzy:

 1. Wspaniałe, powodzenia w ćwiczeniu

  OdpowiedzUsuń
 2. ale świetne!!! Dzięki za opisanie :) koniecznie muszę załatwić te MINY dla mojego Krzysia, bo właśnie rozpoczynamy przygodę z logopedą...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fajne! Chcę mieć! ;) Będę poszukiwać. Lubię to Wydawnictwo.
  (Skikolka)

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)