TURLUTUTU. A kuku to ja!

Pamiętacie jak pisałam Wam o niesamowitej książce pt: "Naciśnij mnie" ?
Dzisiaj zaprezentuje Wam najnowsze dzieło tego samego autora :)

TURLUTUTU. A kuku, to ja!
Hervé Tullet
wydawnictwo: BabaRyba
cena: 29,90 zł


Głównym bohaterem jest tutaj dziwny lecz bardzo ciekawy stworek o równie ciekawym imieniu - Turlututu :)
Mały czytelnik podczas przeglądania tej książeczki towarzyszy mu w różnych sytuacjach. Na przykład leci z nim jego nowym statkiem kosmicznym, maluje z nim ścianę, wyczarowuje słońce, uczestniczy w  przyjęciu niespodziance, a na koniec odwiedzają nawet wspólnie Paryż ;)
Tak jak w przypadku książki "Naciśnij mnie", tak i tutaj książka ta służy do potrząsania, naciskania i dmuchania :) Dziecko pomaga Turlututu w różnych rzeczach, przez to musi coś czasami nacisnąć, na przykład włącznik światła, lub potrząsnąć książką, aby dobrze wymieszać farbę, albo też dmuchnąć, aby farba na ścianie szybciej wyschła ;) Ale dochodzą też dodatkowe i równie fajne zadania takie jak zaśpiewanie piosenki, pukanie do drzwi, wymyślenie własnych magicznych słów...


Jak widzicie zadania te są bardzo wesołe i podczas ich wykonywania dziecko naprawdę ma wrażenie, że pomaga temu sympatycznemu ludzikowi. Książka ta jest bardzo kolorowa co zresztą widać na dołączonych zdjęciach :) Napisy w niej są duże i czytelne więc i większe dziecko, które na przykład zaczyna naukę czytania na pewno świetnie sobie z nimi poradzi. 


U nas książeczka ta została przyjęta z ogromnym entuzjazmem. Nikodem z przyjemnością wykonuje wszystkie polecenia i pomaga małemu Tultututu. Po jakimś czasie nauczył się już na pamięć co należy robić, ale mimo tego od czasu do czasu sięga po nią i zaczyna zabawę od początku :)

Polecam!


6 komentarzy:

 1. Świetna ta książka! Chyba skuszę się na przetestowanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszyscy teraz jakieś fajne pozycje polecają, aż miejsca brak na półkach. No, trudno musimy zapisać tę książeczkę na liście "do kupienia" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. u nas obie ksiażki zrobiły furorę, ta jest nr 1 starszej

  OdpowiedzUsuń
 4. Znamy, czytamy, potrząsamy, obracamy, dmuchamy na nią - codziennie :) i również polecamy :). Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)