Nowe zagadki Smoka Obiboka

W nasze ręce trafiła kolejna bardzo ciekawa gra.
Tym razem jest to gra firmy Granna:


Zawartość pudełka:
- 135 kart z zagadkami
- 6x6 puzzli 
- instrukcja


Halo, halo! To znów ja!
Kto gry lubi, ten mnie zna,
a kto zna mnie - dobrze wie,
co znajduje się w tej grze.

To znów zagadki - dla Was zagadki,
pisane wierszem zgrabnym i gładkim,
ilustrowane pięknie pytania.
Zapraszam wszystkich do zgadywania! 


Po jednej stronie karty znajduje się kolorowy obrazek z podpisem, po drugiej stronie rymowana zagadka.

Gra polega oczywiście na odgadywaniu, ale na początek musimy się do niej przygotować. 
Każdy z uczestników wybiera sobie po jednym puzzlowym obrazku, oczywiście nie ułożonym. Resztę odkładamy na bok. Karty z zagadkami układamy w stosiku, obrazkami skierowanymi do dołu.
No i zaczynamy zabawę ;)
Osoba umiejąca czytać wybiera pierwszą kartę z zagadką i czyta ją jednemu z uczestników, nie pokazując ilustracji. Jeżeli udzieli on prawidłowej odpowiedzi na pytanie może zabrać jeden element swojego puzzla. Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy ułoży swoje puzzle.


Zapoznałam Was już z zasadami gry, więc teraz czas na pochwały ;)
Karty z zagadkami są bardzo kolorowe, obrazki które się na nich znajdują są dokładne i wyraźne. Zagadki znajdujące się na odwrocie kart mają różny stopień trudności, dotyczą różnych rzeczy, są krótkie i zrozumiałe. Same karty są sztywne, ale niezbyt grube. Jeżeli jednak dziecko nie będzie wyginało ich na siłę to na pewno nic im nie grozi :)
Najbardziej podoba mi się to, że zagadek jest tak dużo. Jest ich 135 (chociaż nie wiem dlaczego na opakowaniu zostało napisane, że 90) Dzięki takiej dużej ilości kart dziecko nie prędko nauczy się ich na pamięć i gra nie znudzi mu się za szybko. Aby przeczytać podczas gry wszystkie zagadki trzeba rozegrać naprawdę wiele partii, aby je zapamiętać trzeba by było grać w tą grę przez bardzo długi czas :)


Jeżeli chodzi o puzzle to przedstawiają one sześć obrazków ze Smokiem Obibokiem, każdy ma po sześć elementów. Są bardzo barwne i wesołe. Są nieco grubsze niż karty, chociaż są cieńsze niż zwykłe puzzle. Jednak tak jak w przypadku zagadek, jeżeli dziecko nie będzie miało zamiary zniszczyć ich specjalnie to na pewno nic im się nie stanie :)Moim zdaniem gra jest bardzo ciekawa. Na pewno dzięki ilości zagadek nie znudzi się ona dziecku zbyt szybko. Do tego jest to połączenie wierszowanych zagadek z odgadywaniem ich i układaniem puzzli. Nie wiem jak Wasze dzieci, ale Nikodem uwielbia i jedno i drugie :) 
Gra ta na pewno uczy dziecko logicznego myślenia, ponieważ tak jak wspominałam na kartach znajdują się zagadki o różnym stopniu trudności i czasami uczestnicy zabawy muszą się naprawdę na główkować. Karty te mogą również służyć do wzbogacania słownictwa młodszego dziecka. Jestem pewna, że z przyjemnością będzie ono opowiadało nam co widzi na tych kolorowych obrazkach :)U nas została ona przyjęta przez Nikodema bardzo entuzjastycznie. Z przyjemnością bawimy się w nią we dwoje lub w troje, ale to jest trochę niesprawiedliwe ponieważ nam - dorosłym jest o wiele łatwiej odgadywać te wierszowane zagadki. Najlepszym rozwiązaniem jest zabawa w tę grę przez same dzieci. Dorosły przyda się tutaj do czytania uczestnikom zagadek.

My jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że posiadamy taka ciekawą grę ze Smokiem Obibokiem w roli głównej. Często w nią gramy i mamy przy tym wiele radości i śmiechu :)


ZALETY:
- duża ilość kart
- ciekawa, wyraźna i kolorowa grafika
- różny stopień trudności zagadek
- proste zasady
- edukacyjny charakter
WADY:
- za wadę można by uznać cienkość kart oraz puzzli


Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat
Ilość graczy to od 1 do 6
Cena gry to 40,49 zł (do kupienia TUTAJ)


2 komentarze:

  1. hej :) u nas w użytku inna podobna gra mam zamiar o niej napisac i ciągle mi czasu brakuje a te zagadki obiboka to ostatnio bratowa zaproponowała ze kupi straszemu na gwiazdkę bo on uwielbia takowe :) i widzę że świetna a z tymi puzzlami do układania to jak w grze dni tygodnia :))

    OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)