Kreatywne kolorowanie na okrągło - OWCA

Dziś prawdziwa gratka dla miłośników zwierząt oraz dla małych twórców. 
Nie sądziłam, że tak łatwo można połączyć kolorowankę z pluszakiem!
Jednak firma MARKO zrobiła to bez kłopotu i co najważniejsze wyszło jej to wyśmienicie!
Jakiś czas temu moje dziecko otrzymało śliczną białą owieczkę z serii Aqua Studio
KREATYWNE KOLOROWANIE NA OKRĄGŁO


W zestawie znajdziemy:
 • zwierzątko (w naszym przypadku owieczkę)
 • cztery flamastry (niebieski, zielony, fioletowy i pomarańczowy)
Dziecko ma więc za zadanie pokolorować dołączonego do zestawu zwierzaka za pomocą tych czterech flamastrów, tak, jak tylko przyjdzie mu do głowy. Może trzymać się wzoru, który widnieje na pluszaku, bądź też wymyślać własne kolorowe dekoracje. Tu nie ma żadnych reguł, jest tylko świetna zabawa! 


A gdy dziecko skończy swoje dzieło, może bawić się tak stworzonym zwierzątkiem do woli. I za każdym razem, gdy ów image mu się znudzi wystarczy wrzucić pluszaka do pralki na szybkie pranie i zabawa w dekorowanie zaczyna się od nowa! :)


Muszę przyznać, że początkowo ta zabawka wydawała mi się mało atrakcyjna. Sądziłam, że Alicja szybko znudzi się owieczką lub, że pokolorowanie jej całej wyda jej się zbyt pracochłonne. Jednak ku mojemu zdziwieniu wcale tak nie jest. Mała sama decyduje w jakim stopniu zwierzątko będzie pomalowane. Czy pokoloruje wyłącznie niektóre elementy owcy, czy pokryje ją różnymi barwami w 100%. Tak więc zabawę moje dziecko samo dopasowuje sobie do swoich chęci i jeszcze nigdy nie zdarzyło się, by zabawa nie była skończona. 


Nie byłam też zachwycona jakością dołączonych flamastrów. Kolory wydawały się blade i nieciekawe... Jednak okazało się, że taki efekt mała uzyskała wyłącznie podczas pierwszej zabawy. Gdy tylko pluszak został wyprany i tworzenie rozpoczęło się na nowo, kolory pisaków były dużo ciemniejsze i wyrazistsze. Co więcej, owieczka nie brudzi ani rączek malucha ani niczego dokoła. Nawet jeśli dziecko ma spocone czy mokre dłonie. Wszystko pozostaje czyściutkie, a flamastry na pluszaku nie rozmazują się.


Ścieranie koloru ze zwierzątka to także bułka z masłem. Ja wrzucam zwierzątko do pralki na szybkie pranie i po 10-15 minutach zwierzak jest czyściutki. Co więcej owieczka również schnie błyskawicznie, zatem na kolejną porcję zabawy naprawdę nie musimy długo czekać. Kolory spierają się idealnie (co widać na dwóch powyższych zdjęciach). Producent radzi, by pranie odbywało się w ciągu 48 godzin od pokolorowania zwierzątka. My czekaliśmy z tym znacznie dłużej, a mimo to efekt i tak jest zadowalający. Takie niewielkie szare plamki widoczne na zdjęciu to woda, gdyż robiłam te fotki od razu po wyjęciu z pralki jeszcze przed wysuszeniem zwierzaka. Gdy jest już zupełnie suchy wygląda zupełnie jak nowy!


Producent ostrzega także, że pisaki są zmywalne wyłącznie z owieczki, więc warto używać je wyłącznie w celu pokolorowania zabawki. Jednak jeśli dziecko zabrudzi rączkę, ubranko, kocyk czy stoliczek - nie wpadajmy w panikę. W moim przypadku przynajmniej wszystko starło się lub zeprało bez najmniejszego kłopotu.


Zabawka jest mięciutka miła w dotyku zarówno na początku jej użytkowania jak i po wielokrotnym praniu. W dodatku jej wymiary (16x20cm) to ideał dla małych rączek mojego dziecka. Zwierzątko jest na tyle duże, by Ala bez kłopotu trzymała ją podczas pracy jak i bawiła się nią potem. Jest także wystarczająco mała, by maluch nie zmęczył się, ani nie znudził podczas kolorowania.


Co więcej, na rynku możemy znaleźć całe mnóstwo różnego rodzaju zabawek tego typu.  Poza wieloma licznymi ciekawymi zwierzątkami jak krowa, konik, renifer, dinozaur, motyl, miś, żyrafa, rybka itd. itp. są także takie zabawki jak samochód czy samolot! Tak więc każdy znajdzie tu coś dla siebie.


ZALETY:
- wymiary pluszaka,
- jakość wykonania,
- duża różnorodność tematyczna na rynku,
- możliwość wielokrotnego użytku,
- rozwija wyobraźnię dziecka i kreatywne myślenie,
- rozwija zdolności manualne,
- pomysłowość,
- ciekawe urozmaicenie zwykłej czynności jaką jest kolorowanie,
- buduje poczucie samozadowolenia u dziecka po skończeniu pracy,
- zajęcie mało pracochłonne,
- zabawka jest bezpieczna dla dzieci niemalże w każdym wieku,
- łatwość użytkowania (zarówno dla malucha podczas zabawy, jak i dla rodzica podczas usuwania efektów pracy dziecka),
- nie nudzi się,
- nie niszczy się nawet przy długim użytkowaniu,
- cena.

WADY:
- małe urozmaicenie kolorystyczne pośród dołączonych mazaków.

Według informacji na opakowaniu zabawka jest przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia. Jednak według mnie wcale tak nie jest. Pluszak jest bezpieczny dla dziecka, nie zawiera małych elementów do połknięcia, czy ostrych krawędzi. Więc jeśli nasze dziecko nie bierze wszystkiego do buzi, to spokojnie może bawić się taką zabawką już dużo wcześniej. Najlepiej oczywiście pod naszym nadzorem. Już sobie wyobrażam te kreatywne esy floresy na zabawce i dumę maluszka z wykonanego dzieła!
CENA ZABAWKI: 10,99 zł (dostępne >>TU<<)

Nam się podoba i już polujemy na pieska.
Daję zatem 5/5 i polecam :)


4 komentarze:

 1. nie widziałam takiego cuda :) super sprawa

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja córeczka miała zabawkę z takim samym rozwiązaniem, inny kształt i firma. Naprawdę świetna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna zabawka, i niedroga.nie wiedziałam że jest coś takiego, widziałam że są takie zegarki na rękę, pluszaka chyba jednak warto kupić!Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)