ABECADŁO - wesołe literki

Nikodem na urodzinki dostał w prezencie bardzo fajną i ciekawą grę. Co prawda urodziny miał już dawno, ale dotychczas nie było okazji aby Wam ją zaprezentować :)

ABECADŁO - wesołe literki 
producent: Trefl


 W pudełku znajdziemy:
- 54 kartoniki (puzzle)
- instrukcja gry

Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat
Ilość możliwych graczy od 1 do 6
 Czas gry to 15-20 minut


Na 27 puzzlach widnieją literki z naszego alfabetu, na kolejnych 27 puzzlach znajdziemy różne zwierzęta i przedmioty. 

W grę tą można grać na różne sposoby, producent proponuje nam trzy.

Pierwszy z nich jest idealny dla najmłodszych dzieci. Tutaj przydadzą nam się tylko kartoniki z obrazkami. Pokazując dziecku jeden z nich możemy zadawać przeróżne pytania. 
Co widzi na obrazku? Jak to się nazywa? Do czego służy? Jak wygląda? Jaki ma kolor?
Dzięki temu dziecko uczy się kolorów, budowania poprawnych zdań, opisywania tego co widzi, rozpoznawania przedmiotów itp.

 Drugi ze sposobów na zabawę jest dobieranie w pary. Kartoniki dzielimy na obrazki i literki. Dziecko bierze kartonik z obrazkiem, a następnie szuka pasującego kartonika z pierwszą literą przedmiotu. Tutaj sprawa jest o tyle łatwa, że wystarczy dopasować je według kolorów. Dzięki temu dziecko w łatwy sposób nauczy się rozpoznawania poszczególnych literek oraz nazywania kolorów :)

Trzeci wariant gry to nic innego jak "memory". Tutaj potrzebnych jest co najmniej dwóch graczy, ale zabawa będzie jeszcze ciekawsza kiedy graczy będzie więcej. Należy odwrócić wszystkie puzzle "do góry nogami", a następnie odkrywać po dwa. Jeśli trafi się parę odkłada się ją na bok i szuka jeszcze raz, jeśli nie znajdzie się pary, kartoniki odwraca się obrazkami w dół i czeka na kolejną kolejkę :)

Jak widzicie zasady nie są zbytnio skomplikowane, wydają się wręcz banalne. Ale mimo swojej prostoty gra może nauczyć dziecko wielu rzeczy...C jest słodkie jak cukierki
Na M motylek usiadł zgrabnie
Za Ż nie ustawiły się literki
Przed nią źrebak nóżką machnie

Patrzy na to bałwan biały
Z brzuszkiem jak B okrąglutkim
Na nos włożył okulary
Z dwóch O jak drucik cieniutkich.


Nikodem najbardziej lubi bawić się w wariant drugi. Dopasowuje obrazki do literek. Co prawda robi to według kolorów, ale i tak dzięki tej grze nauczył się już bardzo wielu nazw poszczególnych liter.

Gra ta jest bardzo starannie wykonana. Mimo, że kartoniki nie są zbyt grube, wierzcie mi są naprawdę mocne. Aby je zgiąć czy złamać potrzeba by sporo siły. Dziecko mogłoby mieć z tym problem. Elementy gry wykonane są z płótnowanego papieru pokrytego ekologicznymi farbami spożywczymi, wiec sami widzicie, że gra jest również bezpieczna dla dziecka. Kolory są naprawdę mocne, takie bardzo kolorowe :) Aż chce się w nią grać :)

Jest to naprawdę fajne i ciekawe połączenie przyjemnego z pożytecznym :)
Wesoła zabawa, a jednocześnie nauka i rozwijanie swoich umiejętności.1 komentarz:

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)