Konik

Już jakiś czas temu razem z moim synkiem zabraliśmy się za zrobienie konika z rolki po papierze toaletowym (pomysł znaleziony w książce "Zrób to sam - zabawki", Wyd. Literat) . Muszę Wam napisać, że oboje mieliśmy przy tym niezłą frajdę :)

Do zrobienia konika potrzebne nam będą: 
- kartka z bloku technicznego
- ołówek
- nożyczki
- klej (wikol)
- szeroka wstążka
- papier kolorowy
- włóczka
- kredki/pisaki/pastele
- rolka od papieru toaletowego

Zaczęłam od narysowania, a następnie wycięcia poszczególnych elementów konia (4 kopyta i 2 identyczne głowy).

Tak przygotowane części oddałam we władanie mojemu synkowi, a on chętnie je pokolorował pastelami (pomogłam mu jedynie przy oczach i buzi). Ważne - przy kolorowaniu głów trzeba pamiętać, że potem będą sklejone!

Kolejnym etapem jest obklejenie rolki papierem kolorowym - Mateuszek wybrał kolor brązowy. 
Kiedy korpus jest już gotowy należy przykleić do niego dwie szerokie wstążki (każda z nich jest parą nóg), a do końcówek wstążek - kopyta. 
Następnie sklejamy ze sobą górne części głów konia, przy czym pamiętamy o tym, żeby dolne części dobrze rozchylić, bo tak przygotowane przyklejamy je do korpusu naszego konika.
Na koniec doklejamy zrobiony z włóczki ogon (im bardziej kolorowy, tym lepiej - my mieliśmy w domu tylko jeden kolor włóczki).

Aby konik stał się ozdobą naszego pokoju, przez rolkę przewlekłam pozostałą włóczkę i zrobiłam z niej uchwyt do powieszenia. Oto efekt końcowy:

I jak Wam się podoba nasz latający koń? :)

1 komentarz:

  1. Cudny, mojej Zuzi sie spodoba i nie zawiśnie pod lampą, o nie, tylko dostanie jakieś kosmiczne imię i będzie ratowac przyjaciół z zuzowego pokoju :)

    OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)