Co? Gdzie? Kiedy?

Witam po tygodniowej przerwie :). Idzie wiosna, już niedługo zaczną się imprezy plenerowe, na które czekamy z utęsknieniem; tymczasem jednak prezentujemy kilka wydarzeń, które odbędą się nie pod gołym niebem (choć nie tylko ;) ).

W dniach 3-19 marca odbywają się Dni Kultury Kresowej w Białymstoku, organizowane już po raz trzynasty przez białostockie Towarzystwo Przyjaciół Grodna i Wilna oraz Fundację na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny. W ramach powyższej imprezy, 11 marca o godzinie 15.00, w Galerii im. Sleńdzińskich (ul. Waryńskiego 24A) odbędzie się spotkanie pt. "Wileńskie wspomnienia" - na celuloidowej taśmie Wilno wspominać będą Janina i Zygmunt Kęstowiczowie oraz Danuta i Igor Śmiałowscy.


Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni (ul. Kartuska 20) zaprasza dzieci na spotkanie autorskie z Wandą Chotomską - poetką, pisarką, dziennikarką, autorką ponad 200 książek dla dzieci i młodzieży, kilkudziesięciu audycji radiowych, bajek muzycznych i filmowych, widowisk, scenariuszy do filmów krótkometrażowych i sztuk teatralnych. Spotkanie odbędzie się 9 marca o godzinie 9.00.


Z kolei w Piwnicznej-Zdroju 11 marca o godzinie 12.00 rozpoczną się zawody narciarskie pt. Bieg Popradzki. Dużo atrakcji i wielkie emocje - gwarantowane :)Kino Pod Baranami w Krakowie (Rynek Główny 27) zaprasza dzieci na kolejne spotkanie z cyklu BARANKI DZIECIOM. Spotkanie to odbędzie się 11 marca, o godzinie 11.00. Przy okazji Festiwalu Filmów Rosyjskich, również Baranki zawędrują do Rosji (wydarzenie towarzyszące 6. edycji Festiwalu Filmów Rosyjskich - Sputnik nad Polską). Dzieci będą mogły obejrzeć klasyka bajki rosyjskiej - Konika Garbuska.


W dniach 9-10 marca w Kętach, w tamtejszym Domu Kultury (ul. Żwirki i Wigury 2a), będą miały miejsce Dni Kultury Irlandzkiej. Podczas tego wydarzenia będzie można posłuchać irlandzkiej muzyki, obejrzeć (foto) krajobrazy, poznać nieco historii, a także poczuć smaki i zapachy "zielonej wyspy", natomiast zaproszony do DK zespół Stonehenge przeniesie słuchaczy na zielone wzgórza i klify irlandzkiego wybrzeża dzięki magicznym dźwiękom folkowej celtyckiej muzyki.OK, tyle w skrócie, po szczegóły zapraszam na www.maliturysci.pl :). Do zobaczenia!


2 komentarze:

  1. Szkoda, że mieszkam tak daleko Gdyni... :/

    OdpowiedzUsuń
  2. konik garbusek to bajka z mojego dziecinstwa. chyba się skusimy

    ps. fajny pomysl z tymi widomosciami :)

    OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)