Piórnik - gąsienica :)

Moją Alę naszło dziś na zabawy plastyczne, a ja już od dawna zbierałam się, żeby zrobić małej jakiś ciekawy piórnik na przybory do pisania. No i połączyłyśmy przyjemne z pożytecznym :)

A praca jest naprawdę prosta. Potrzebujemy tylko:
- spory kawałek tektury, 
- papier samoprzylepny,
- 4 rolki po papierze toaletowym,
- kawałek drucika,
- dobry klej (najlepiej ten do wszystkiego :P)

I do dzieła.
Z tektury wycinamy kształt liścia, na tyle duży, by pomieścił 4 rolki  po papierze toaletowym w rządku. Następnie oklejamy go ładnie jasno zielonym papierem samoprzylepnym.
Dwie rolki przycinamy z jednej strony, tak by nasz piórnik miał pojemniki różnej wysokości a astępnie wszystkie cztery oklejamy ciemno zielonym papierem samoprzylepnym
Z reszty tektury wycinamy około 8 kółeczek i jeden element przypominający gruszkę, który posłuży nam za głowę gąsienicy. Każde kółeczko oklejamy innym kolorem papieru, główkę robimy żółtą doklejając jej również oczka, nosek i buzię.
Reszta czynności to już zadanie dla rodzica.
Korzystając z kleju musimy przytwierdzić wcześniej przygotowane rolki papieru. Jedną stronę liścia, tę która ma być z tyłu zginamy i również przyklejamy do rolek, tak by powstały plecy naszego piórnika.
Do główki przytwierdzamy odpowiednio uformowany drucik, by powstały czółka naszej gąsienicy a następnie główkę oraz wszystkie kółeczka przyklejamy z przodu naszego piórnika jako ozdobę.

I tak powstaje taka oto gąsienica na przybory do pisania :)


Fajna prawda? Mnie i mojej córeczce bardzo się podoba :)


5 komentarzy:

  1. Świetny pomysł ;) Dziś go wypróbuję z moim Maleństwem ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajniutkie? A ze zszywaczem też wyjdzie? Tak żeby zszywek nie było widać:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Znaczy fajniutkie:) I faktycznie nie wymaga dużo pracy i wysiłku:)

    OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)