Fotografuj z Babylandią :)

Obiecywałyśmy sobie, że podczas wakacji zaszalejemy z pracami plastycznymi. Mamy mnóstwo planów i notatek na ten temat. W końcu dzieciaki są w domu, nie "męczą" się na zajęciach w szkole/przedszkolu, to nic nie stoi na przeszkodzie. No i myliłyśmy się. I to grubo. Bo jak się okazuje, większość naszego czasu nie spędzamy z maluchami w domu, lecz na świeżym powietrzu. Wreszcie jest okazja poszaleć na placu zabaw, wypluskać się w wodzie. Konkretnie rzecz ujmując - obcować z naturą. A to nie tylko nasze dzieciaki, ale my również baaaardzo lubimy.

Ale okres wakacyjny nie kojarzy nam się wyłącznie z zabawą na podwórku, ale przede wszystkim z fotografią. Jak wiecie obie kochamy zdjęcia i najchętniej spałybyśmy z aparatami w dłoni. I wierzcie nam, że to nie żarty. My naprawdę tak mamy! Staramy się spędzać czas na robieniu zdjęć, a obróbka naszych prac to czyta przyjemność. I choć czasem użalamy się nad sobą ile to czasu schodzi nam się z tym wszystkim, to w rzeczywistości robimy to z wielkim bananem na twarzy. A nasi mężowie nie potrafią wyjść z podziwu, że choć robimy to na okrągło - nigdy nas to nie nudzi. 

Ok, wiem, trochę przydługi ten wstęp, więc czas najwyższy przejść do sedna sprawy. 
Od pewnego czas po prawej stronie na pasku bocznym widnieje napis


To nas kolejny projekt, który baaardzo chciałybyśmy wcielić w życie. 
Fakt, nie jesteśmy profesjonalnymi fotografami, nie ukończyłyśmy żadnych kursów itp. Ale jesteśmy samoukami, którzy do tego tematu podchodzą z wielkim zaangażowaniem. Fotografia zajmuje w naszym życiu bardzo ważne miejsce, a my cały czas staramy się pogłębiać naszą wiedzę w tym temacie. I stąd nasz pomysł. 
Chciałybyśmy podzielić się naszą wiedzą z Wami, a może nawet nauczyć się czegoś od Was? Zobaczymy. Mamy jednak nadzieję, że zechcecie przyłączyć się do naszej "zabawy".

Od dziś od czasu do czasu (nie ustalamy dokładnych odstępów czasowych, bo wszystko będzie zależało od naszego czasu) na Babylandii będą pokazywać się kolejne "lekcje". Każda z nich dotyczyć będzie zupełnie innego zagadnienia. Od takich podstawowych dotyczących estetyki zdjęcia, poprzez te bardziej fachowe związane z możliwościami naszego sprzętu i naszej umiejętności wykorzystania ich w praktyce. Każdą naszą radę chciałybyśmy poprzeć przykładowymi zdjęciami. A jak długo będzie trwać ta nasza "szkoła" fotografii? No cóż. Zobaczymy!

Co chcemy osiągnąć w ten sposób?

1. Jak już wspomniałyśmy - same jesteśmy na etapie nauki oraz wprowadzania w życie zdobytej już wiedzy. Dla nas takie "lekcje" to z jednej strony - utrwalenie wiadomości. Z drugiej - satysfakcja z dzieleniem się swoją wiedzą z innymi.

2. Każda z nas posługuje się zupełnie innym sprzętem. Marta ma fajną lustrzankę i kilka dobrych obiektywów. Ania - zwykły większy kompakt z ograniczonymi możliwościami. Dzięki tym naszym poradom chcemy pokazać Wam jak duża przepaść dzieli te dwa aparaty. Czy rzeczywiście kompaktem nie da się zrobić fajnego zdjęcia. Czy tylko posiadanie lustrzanki sprawi, ze nasz album ze zdjęciami zachwyci wszystkich dookoła. Na co może pozwolić sobie posiadacz lustra, a z czego niestety musi zrezygnować właściciel kompaktu. Wszyscy wiemy, ze aparat kompaktowy nigdy nie dorówna nawet najgorszej lustrzance. Ale czy aby na pewno jest aż tak źle?

3. Mamy nadzieję, ze dołączycie do naszej akcji. Że dzięki nam również dowiecie się czegoś nowego, czegoś się nauczycie, a może nawet pozwolicie, że my również nauczymy się czegoś od Was. Zatem komentujcie nasze lekcje, piszcie co o tym co napisałyśmy myślicie. Pamiętajcie jednak, ze nie tolerujemy chamstwa i wszystkie niegrzeczne i przykre komentarze będziemy od razu usuwać. I jeszcze jedno. Nie wybiegajcie w przyszłość. Piszcie na dany temat, bo Wasze dodatkowe rady z pewnością doczekają się kolejnej "lekcji". Miło nam będzie także, jeśli podsuniecie nam pomysły na następne porady pisząc na mamuski@spoko.pl o czym jeszcze chcielibyście poczytać. 

Jeśli chcecie podjąć wyzwanie i nauczyć się czegoś razem z nami będzie nam bardzo miło jeśli na naszych blogach pojawi się banerek 


podlinkowany do naszej zakładki z lekcjami, a po każdej naszej lekcji wstawicie na swojej stronie zdjęcia zrobione zgodnie z naszymi wskazówkami. Linki do tych wpisów zostawcie w komentarzu pod postem z daną lekcją. Chętnie zobaczymy Wasze dzieła :) 
(Osoby nie posiadające bloga mogą w tym celu utworzyć album na Facebooku.)

I to by było chyba na tyle jeśli chodzi o wstęp. Trochę przydługi, ale chciałyśmy Wam wyjaśnić na czym polegać będzie ta nasza fotograficzna akcja. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba. :)4 komentarze:

 1. Z chęcią czegoś się dowiem, uwielbiam fotografować :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No coś dla mnie, zakupiłam ostatnio nowy sprzęt i też jestem samoukiem. Każda dawka dobrych rady się przyda :)
  Czekam z niecierpliwością :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również uwielbiam fotografować i jestem samoukiem :) bardzo chętnie skorzystam z wszelakich rad :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam;) Jest mi bardzo miło, że dostałam zaproszenie do udziału w zabawie, ale ten blog jest raczej poświęcony dzieciom i chyba wszystkiemu co z nimi związane, więc nie jestem pewna, czy powinnam brać udział w zabawie;) Poza tym, zdjęcia robię wyłącznie z telefonu (próbka na drugim moim blogu; http://fotkimargotki.blogspot.com/). Aparatu nie używam, bo nie zawsze mam go przy sobie, zaś z telefonem nie rozstaję się... Jeśli kwalifikuję się do zabawy, to chętnie wezmę w niej udział;) Pozdrawiam serdecznie;)

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)