Geografia praktyczna

Geografia nigdy nie była moim ulubionym przedmiotem w szkole. Nie mogę powiedzieć, że jej nie lubiłam, ale także nie skakałam z radości kiedy miałam ją w planie danego dnia. Zawsze była dla mnie jednym z wielu przedmiotów, które należy się nauczyć i już. Dopiero po latach doceniłam wiedzę, jaką zdobyłam dzięki tym lekcjom. 

Teraz jako mama chciałabym zainteresować moje dziecko wcześniej tym przedmiotem. A ponieważ Alicja pragnie w przyszłości zostać podróżniczką - to chyba nie będę miała z tym wielkiego kłopotu :)

Mimo to zaopatrzyłam się w fajne lektury, które ułatwią mi przekazanie mojemu dziecku różnych ciekawostek z tej dziedziny wiedzy.
Seria, o której mówię wydana została nakładem 

http://www.wydawnictwomd.pl/
a nosi nazwę:
"Geografia praktyczna"
Składa się ona z 10 tomów. Oto i one:
 1. Klimat i pogoda,
 2. Ludność świata,
 3. Środowisko naturalne,
 4. Trzęsienie ziemi,
 5. Erozje,
 6. Wulkany,
 7. Oceany i morza,
 8. Rzeki i źródła,
 9. Pustynie i niziny,
 10. Góry i wzgórza.

Książki te nie są duże. To znaczy ich format to A4, ale za to wewnątrz posiadają jedynie 32 strony.
I choć wydawałoby się, że to bardzo mało to wierzcie mi, że wcale tak nie jest.


Przede wszystkim wiedza zawarta wewnątrz jest ogromna. Myślę, że na dany temat - jest w pełni wyczerpana. Bowiem sięgając po którykolwiek z tych tomów dowiadujemy się wszystkiego co tylko możliwe. Wymienienie w skrócie wszystkiego z tych wszystkich tomów zajęłoby mi masę czasu więc musicie uwierzyć mi na sowo.


Poza tym, że wiedza ta jest kompleksowa, to trzeba przyznać, że również fajnie ujęta. Autorzy tych lektur nie straszą dzieciaki długimi opowiadaniami lecz informacje te są zawarte jak gdyby w pigułce. Jest tu całe mnóstwo tabelek, wytłuszczeń, wypunktowań itp. Poszczególne informacje podzielone są na takie malutkie części, więc znalezienie konkretnej rzeczy zajmuje nam dosłownie chwilkę. A przeczytanie całości to także nie jest jakimś wielkim wyczynem. Nawet największe leniuszki nie powinny marudzić.


Dodatkowo wszystkie tomy są również przepięknie ilustrowane. Znajdziemy tu całą masę zdjęć, map i schematów. Tak ujęta wiedza jest ciekawsza, a dzieciaczki łatwiej ją zapamiętują.

Spis treści każdej z książek jest bardzo dokładny. Uważam to za duży plus podobnie zresztą jak słowniczek oraz indeks umieszczony na końcu każdego tomu.

Poszczególne kartki są dość grube i na moje oko - dobrej jakości. A wszystko to oprawione zostało w grubą sztywną okładkę. Jestem pewna, ze te książki posłużą naszym dzieciakom bardzo długo. Wyglądają wręcz na niezniszczalne :)


I coś jeszcze co z pewnością Wam się spodoba. Cena!
Każdy tom kosztuje jedynie 6zł
A jeśli chcecie kupić całą serię na raz zapłacicie tylko 55zł


Jak dla mnie rewelacja!
Polecam!

3 komentarze:

 1. Ciekawe książki...
  Ja lubiłam geografię szczególnie wtedy gdy skladalismy się na dzieci z Afryki aby przełożyć sprawdzian...Pani nauczyła nas wrażliwości na krzywdę innych...

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajnie wyglądają, estetycznie, tematycznie, każda informacja daje wrażenie bycia na odpowiednim miejscu. ;-)

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)