KONKURS "KSIĘŻNICZKI DISNEYA" :)

A teraz czas na mini konkurs z okazji premiery drugiego sezonu „Szkoły Księżniczek”.
Czyli...

KSIĘŻNICZKOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY
dla naszych małych czytelników płci pięknej :)

 TEMAT:

Koniecznie musi być dziewczęco i księżniczkowo
więc nawet długo się nie zastanawiałyśmy ;)
Stanęło na:


"KSIĘŻNICZKI DISNEYA" 

Poniżej pokażemy Wam kilka disneyowskich księżniczek. Ucharakteryzujcie swoje córeczki na którąś z nich i cyknijcie jej zdjęcie :) Pamiętajcie, że nam wcale nie zależy na jakiś sukniach balowych czy innych gotowych księżniczkowych gadżetach. Tutaj będziemy z pewnością oceniały Waszą pomysłowość :) A sądzimy, że dla tak wspaniałych nagród warto trochę pogłówkować!

ZASADY:

1. Polubcie Babylandię na Facebooku


2. Udostępnijcie poniższy banerek na swoim blogu / facebooku
3. Zróbcie zdjęcie swojej małej księżniczce :)
4. Wyślijcie zdjęcie na nasz adres: mamuski@spoko.pl
wraz z takimi informacjami:
Imię i nazwisko osoby zgłaszającej oraz imię i wiek dziecka, a także oświadczenie
Oświadczenie:
"Oświadczam, że do zgłoszonych zdjęć posiadam pełne prawa autorskie oraz iż wyrażam zgodę na nieodpłatną ich publikację na stronie https://www.facebook.com/pages/Babylandia/190361461003751?fref=ts w ramach konkursu "Księżniczki Disneya" oraz na blogu organizatora"
 5. Zapoznajcie się z naszym REGULAMINEM
6. Jeżeli macie ochotę dodajcie naszego bloga do obserwowanych / google + :)LINK DO BANERKA

NAGRODY:

- 3 x pościel księżniczkowa
- 1 x narzuta księżniczkowa
- 3 x fototapeta księżniczkowa
- 1 x obraz księżniczkowy

CZAS TRWANIA:
11.05.2014 - 30.05.2014


A tutaj mamy dla Was małą podpowiedź, może akurat się przyda :)

KSIĘŻNICZKI DISNEYA
BIOGRAFIE


KRÓLEWNA ŚNIEŻKA
Atrybut: Współczucie
Macocha Śnieżki, Królowa, jest złą i zazdrosną kobietą. Gdy magiczne lusterko mówi jej, że Śnieżka jest „najpiękniejsza w świecie”, pragnie zgładzić młodą pasierbicę. Po ucieczce z zamku złej macochy Śnieżka zaprzyjaźnia się z siedmioma krasnoludkami. Niespodziewanie spotyka Księcia, a ten ratuje ją przed konsekwencjami diabelskiego planu Królowej. Śnieżka to piękna królewna o słodkiej naturze i przyjaznym nastawieniu. Zawsze roześmiana i pogodna, uwielbia śpiewać, tańczyć oraz opowiadać wspaniałe historie.

AURORA 
Atrybut: wdzięk
Gdy Aurora była niemowlęciem, zła wróżka Diabolina rzuciła urok na jej rodziców – Króla i Królową. Władcy, będący pod wpływem zaklęcia, zostali zmuszeni ukryć swe jedyne dziecko w lesie. Tam Aurora beztrosko dorastała wśród zwierząt. W dniu szesnastych urodzin dziewczyna odkrywa tajemnicę swojego pochodzenia.W niedługim czasie popada w magiczny sen, z którego wybudzić ją może jedynie pocałunek prawdziwej miłości. Aurora to słodka, dobroduszna, pięknie śpiewająca dziewczyna. Talent muzyczny otrzymała od Fauny, jednej z wróżek, które opiekowały się nią w lesie.

KOPCIUSZEK
Atrybut: życzliwość
Po śmierci ojca Kopicuszek został zmuszony do podjęcia pracy służącej w domu swojej złej macochy i przyszywanych, przybranych sióstr. Pewnego dnia Dobra Wróżka spełnia marzenie dziewczyny o szczęściu, rzucając na nią magiczne zaklęcie, które pozwala jej na udział w królewskim balu. Tam Kopciuszek spotyka miłość swojego życia – Królewicza. Dziewczyna zawsze pozostaje wesoła, opiekuńcza i życzliwa. W trudnych momentach może liczyć na swoich zwierzęcych przyjaciół, którzy pomagają jej spełniać marzenia. 

ARIEL
Atrybut: odwaga 
Najmłodsza córka Króla Trytona, Władcy Mórz, Księżniczka Ariel to przepiękna, ciekawa świata syrena. Krnąbrna i romantyczna Ariel zakochuje się w człowieku, Księciu Eryku, i jest zdecydowana podbić jego serce. W zamian za 3 dni życia poza oceanem decyduje się oddać swój piękny głos złej wiedźmie Urszuli. Kosztuje ją to wiele i znajduje się w potrzebie. Gdy Król Tryton zauważa gorące uczucie między Księciem i Arielką, udziela im swojego błogosławieństwa. Urocza, zabawna, kochająca przygody Ariel uwielbia nowe odkrycia i spełnianie swoich marzeń. 

BELLA
Atrybut: lojalność
Bella żyje w małym miasteczku, a jej pasja do książek popycha ją ku przygodzie i miłości. Dziewczyna wkrótce odkrywa zaczarowany zamek, gdzie daje się zauroczyć gderliwej Bestii.Aby zrzucić z siebie zły urok, Bestia musi ze wzajemnością kogoś pokochać. Bella jest dobroduszną, niezwykle lojalną osobą. Wie, że prawdziwe piękno drzemie głęboko w człowieku. Wrodzone, miłe usposobienie daje jej siłę do przełamania zaklęcia ciążącego na Księciu i jego zamku.

DŻASMINA
Atrybut: wielkoduszność
Dżasmina jest charakterną księżniczą Agrabahu, bardzo niezależną i pragnącą opuścić mury zamku. Jej wielkim pragnieniem jest podejmowanie samodzielnych decyzji. Ojciec Dżasminy, Sułtan, chce jak najlepiej dla swej córki i nakłania ją do poślubienia Księcia. Kiedy Dżasmina spotyka Aladyna, zakochuje się w nim i postanawia, że weźmie ślub z miłości, a nie z woli ukochanego ojca. Dżasmina jest bardzo odważna i nie boi się na głos mówić tego, co myśli, a zwłaszcza w stosunku do Dżafara – złego asystenta Sułtana. 

POCAHONTAS 
Atrybut: śmiałość 
Pocahontas jest córką Wodza plemienia Powhatan, a podczas przemierzania przepięknych rejonów okalających jej wioskę, zwykle marzy o przeżyciu niesamowitej przygody. Gdy angielski poszukiwacz przygód, John Smith, przybywa do jej świata, wyzwolona Pocahontas ma problem z odczytaniem jego intencji. Wkrótce oboje zaczynają sobie wzajemnie ufać. Zawsze gotowa walczyć w obronie przekonań Pocahontas ratuje życie Johna, zanim ten bezpowrotnie opuszcza jej świat, udając się do Anglii. 

MULAN
Atrybut:waleczność
Uprzejma i opiekuńcza Mulan zrobiłaby wszystko dla swojej rodziny. Kierując się radą matki i babki, niezdarna Mulan postanawia się spotkać ze swatką. Nieopuszczający pech objawia się i w tej sytuacji – dziewczyna przez przypadek podpala kobietę, która była jej ostatnim ratunkiem na znalezienie męża. Zdeterminowana, by przywrócić rodzinny honor, Mulan zajmuje miejsce ojca w armii i przebiera się za chłopca. Pomimo spotykających ją na każdym kroku niebezpieczeństw, Mulan w chwale powraca do domu. 

TIANA
Atrybut: inspirowanie 
Historia księżniczki Tiany rozpoczyna się w 1920 r. w Nowym Orleanie. Jest bardzo ciężko pracującą i zdeterminowaną osobą, oszczędzającą każdy grosz, by móc kiedyś urzeczywistnić swoje marzenie o otworzeniu własnej restauracji. Niezłomna Tiana nie posiada zbyt wiele czasu na zabawę czy romanse. Bez ustanku ma ręce pełne roboty, pracuje na dwóch etatach, szlifując po godzinach swój kulinarny talent. Jej wytężona praca przynosi rezultaty. Tiana otwiera restaurację o nazwie „Pałac Tiany”, a w końcu znajduje miłość w objęciach przystojnego Księcia Naveena!

ROSZPUNKA
Atrybut: namiętność 
Roszpunka spędza 18 lat swojego życia zupełnie nieświadoma tego, że jest Księżniczką. Jeszcze jako niemowlę dziewczyna została porwana przez złą Gertrudę. Księżniczka pragnie zobaczyć świat spoza wieży, w której zmuszona jest mieszkać, i poczuć trawę pod stopami. Gertruda jednak więzi Roszpunkę, gdyż jej włosy posiadają magiczną właściwość –pozwalają czarownicy utrzymać wieczną młodość. Włosy Roszpunki mają 21 metrów długości, potrzeba trzech godzin, aby je uczesać, i sześciu, by je umyć. Nie wolno ich jednak ściąć, bowiem wtedy stracą swą magiczną moc… 

MERIDA 
Atrybut: siła 
Namiętna i porywcza Merida jest upartą córką Króla Fergusa i Królowej Elinor, która to próbuje wywierać wpływ na jej przeznaczenie. Dziewczyna pragnie przebywać poza pałacem, aby szlifować umiejętności strzeleckie, walki mieczem i jeżdżenia po wspaniałej wyżynnej krainie na swoim wiernym koniu -Angusie. Merida, szukając swego miejsca w świecie, ma okazję do wypróbowania swoich talentów i determinacji, by stanąć w obronie rodziny. Tętniąca życiem, niczym jej nieujarzmione włosy, Merida okazuje również miękkie serce, szczególnie w stosunku do swoich maleńkich braci – trojaczków.

*Materiały otrzymałyśmy od Disney Junior :)


11 komentarzy:

 1. Może ja któregoś z moich chłopaków przebiore chyba Niko umiały współpracować ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. O kurczę ale wyzwanie bawimy się a co z tego wyjdzie zobaczymy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny konkurs, jednak... trochę nie nasze klimaty ;) Jak trzeba będzie pająki łapać, mrówki przenosić na drugą stronę ogrodu i kury zaganiać, to się zgłosimy :) Fajne zabawy organizujecie! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowne nagrody, piękny temat! Weźmiemy udział na pewno!

  OdpowiedzUsuń
 5. Super konkurs i te biografie bardzo fajne:))

  OdpowiedzUsuń
 6. Bierzemy udział. Lidzia jest Królewną śnieżką. Super konkurs!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Miałyśmy z córką trudny wybór, którą księżniczkę wybrać. Pozostałyśmy wierne syrence Ariel ale ostatnimi czasy córka uwielbia się przebierać za Aurorę. Co dzień, po powrocie z przedszkola, zakłada różową sukienkę, białe rajstopki i pantofelki. Na szczęście do przedszkola ubiera się normalnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. biorę udział ze swoja księżniczką , wierna fanka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. A księżniczka Zosia z Jej Wysokość Zosia- też może być? To też księżniczka Disneya, mała i niedoświadczona, której w trudnych chwilach, pomagają wszystkie wyżej wymienione :)

  OdpowiedzUsuń
 10. ale super konkurs!!! Julka jako Roszpunka na pewno cudnie bedzie się prezentowac :) zgłaszamy się :)

  OdpowiedzUsuń
 11. No to zdjęcia skończone a zabawa była nieziemska nawet jak nie wygramy dziękujemy bo pamiątka w fotkach oj będzie bardzo miła

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)