Kalendarz 2014

Dla mnie początek nowego roku równa się z poszukiwaniem nowego kalendarza. Nie wiem jak to jest, że bez niego obyć się nie potrafię, a nigdy nie pomyślę o tym, żeby kupić go wcześniej. Poza tym, nigdy nie zadowalały mnie takie typowe tradycyjne kalendarze. Zawsze starałam się znaleźć coś innego, wyjątkowego :)

I tym razem miałam wielkie szczęście!
Bo tak się składa, że 


posiada w swojej ofercie również fantastyczne kalendarze ścienne.
I dziś mam przyjemność Wam je zaprezentować.


Jest to kalendarz ścienny o wymiarach 49x30 cm.


Poszczególne strony umieszczone są na sprężynie.


Wykonany jest z grubego śliskiego papieru, a wewnątrz znajdziemy całe mnóstwo wesołych i pięknych ilustracji narysowanych przez dzieciaczki z całej Polski!


Obrazki są według mnie rewelacyjne. Ciekawe i bardzo kolorowe. A niekiedy na nich znaleźć możemy również małego misia endo bądź inne postacie znane nam doskonale z ubranek tej firmy. 


Ponieważ sam kalendarz jest dość duży to nie muszę chyba Wam zwracać uwagi na to, że jest także bardzo czytelny. Poza tym bardzo podoba mi się również to, że czcionka wykorzystana do oznaczenia dni tygodni oraz wszelkich opisów jest równie dziecinna i wesoła co same ilustracje. Można powiedzieć że cały kalendarz wygląda jakby od początku do końca był wykonany przez dzieci.


Nie ominie nas także żadne ważne święto. Bowiem w tym kalendarzu nie są one jedynie wyróżnione innym kolorem czcionki lecz ozdobione także w ciekawy sposób. Co więcej dowiemy się kiedy wypada na przykład dzień dziwaka, międzynarodowy dzień pizzy, dzień piegów, dzień czekolady, dzień sąsiada, dzień dobrej oceny i wiele wiele więcej!


Ten kalendarz jest naprawdę bardzo fajny. Kolorowy, wesoły i taki... inny! Mnie szalenie się podoba i cieszę się, że wpadł w nasze ręce. Jestem pewna, ze nie raz nam się przyda :)


Problem tylko w tym, że wciąż poszukuje kalendarza dla siebie. Ten choć szalenie mi się podoba został zarekwirowany przez moją Alicję, która za żadne skarby nie zamierza mi go oddać. Małej bardzo podoba się grafika w poszczególnych miesiącach i marzy, że kiedyś jej rysunki również znajdą się w jakimś ciekawym kalendarzu. Poza tym odkąd wisi  w jej pokoju codziennie odlicza dni do kolejnego ciekawego święta i widzę, że ta zabawa sprawia jej ogromną radość :)


Trzeba również przyznać, że kalendarz w pokoju małego dziecka to świetny sposób na naukę pór roku, oraz nazw miesięcy i dni tygodnia. Alicja co prawda tę naukę ma już za sobą, ale jestem pewna, że z takim pomocnikiem poszłoby nam znacznie sprawniej. Teraz natomiast moje dziecko łatwiej pojmuje zjawisko upływającego czasu. I tego kiedy nastąpi coś na co czeka - na przykład jej urodziny lub przyjaciółki, na które jest zaproszona itp. Alicja wpadła na pomysł, że swoje ważne dni także będzie zaznaczać w kalendarzu, więc nasz dorobił się kilku ciekawych ilustracji wokół najważniejszych jej zdaniem dni w roku. :)

Kalendarz ścienny 2014 - cena 21,90 zł

POLECAM!

4 komentarze:

 1. Faktycznie, genialny :) u nas tradycją jest jednak kalendarz z końmi :) bo my pasjonaci :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest niezły, taki inny niz tradycyjne :)
  Następnym razem może spróbujcie sami zrobić, dużo zabawy i efekt będzie podobny:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super kalendarz, będzie wam miło na niego spoglądać co dnia :)

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)