Ćwiczymy umysł!

Nie tak dawno polecałyśmy Wam jako postanowienie noworoczne - ćwiczenie umysłu.
Zazwyczaj bowiem planujemy, że od nowego roku schudniemy, lub zaczniemy uprawiać jakieś sporty. Wszystko to dotyczy naszej kondycji fizycznej i sylwetki. A co z naszym umysłem? Czy on nie zasługuje na to, by troszkę nad nim popracować?

Ja dotąd myślałam, że nie. Przecież pamięć mam nie złą.Tylko, że zazwyczaj nie zapamiętuję żadnych istotnych informacji, tylko pamiętam, gdzie sobie je zapisałam :P
Koncentracja także jest niczego sobie... choć dawniej spokojnie potrafiłam bawić się, oglądać bajki w tv i jeszcze rozmawiać z rodzicami. A teraz? Jak robię jedną czynność to choć nie zawsze, ale często wyłączam się na inne. Bo nie mogę się skupić. 
O czytaniu to ja już nawet nie wspomnę, bo aż mi wstyd. Miałam się za takiego speca w tej dziedzinie a tu klops. 
Na szczęście z pomocą przyszły mi programy 


i choć od samego początku byłam przekonana, że korzystanie z nich będzie dla mnie tylko zwykłą zabawą - bardzo się myliłam. 

Przede wszystkim dlatego, że te programy otworzyły mi szerzej oczy. Pokazały jak wielkie braki posiadam i jak łatwo mogę je nadrobić. Nawet nie przypuszczałam, że poświęcając chwilkę na taką zabawę mogę sprawić, że moja głowa zacznie lepiej pracować. Że wszystko to, co dotąd wydawało mi się nieosiągalne - będzie na wyciągnięcie ręki.

Ale może zamiast pisać Wam wszystko to, co już zdążyliście przeczytać w moich recenzjach - pokażę Wam jak to się ma w praktyce.

Akademia Umysłu Pamięć 1 - gra "Uzupełnij obrazki"
Akademia Umysłu Pamięć 1 - gra "Telefony"
Akademia Umysłu Pamięć 2 - gra "Lista zakupów"
Zawsze wydawało mi się, że mam świetną pamięć wzrokową. Bez kłopotu zapamiętywałam tablice rejestracyjne czy proste adresy. Jednak, gdy dochodziło do tego, by zapamiętać numer telefonu komórkowego - to już był większy problem. A gdy zaistniała konieczność zapamiętania ich dwóch lub trzech! Koszmar! Oczywiście zazwyczaj mamy ze sobą telefon i taki numer możemy szybko wklepać. A wyobraźcie sobie sytuację, w której telefon Wam się wyładowuje, a wy chcielibyście zadzwonić po pomoc, bo na przykład zepsuł Wam się samochód? Na poboczu staje ktoś miły i proponuje skorzystanie ze swojej komórki... No tak... tylko jaki numer wystukać?? 
Albo potrzebujemy szybko podać komuś numer do mamy, babci, koleżanki itp., a nie mamy ze sobą swojej komórki? Zazwyczaj wtedy obiecujemy, że podeślemy im go jak najszybciej sms-em.

Akademia Umysłu Pamięć 2 - gra "Plastry miodu"
Akademia Umysłu Pamięć 1 - gra "Kalendarz" 

A ja odkąd korzystam z programów Akademii Umysłu naprawdę nie mam już tego problemu. Oczywiście nie staram się teraz zapamiętywać całej mojej książki adresowej, ale telefony do najbliższych mam już w jednym paluszku. A wiecie jaką minę mają znajomi, gdy chcą mi podać swój numer, a ja mówię, żeby go powiedzieli bo zapamiętam? Nie wierzą i zazwyczaj na końcu spotkania słyszę tekst: no to jak może zapiszę ci ten numer, bo pewnie już nie pamiętasz A gdy go powiem na głos - szczęka im opada! :)

Akademia Umysłu Pamięć 2 - gra "Plus - minus"
Nie muszę już także biegać z kalendarzykiem kieszonkowym w torebce, choć planów zazwyczaj mam całkiem sporo. Nie zapominam także o żadnych urodzinach zarówno wśród rodziny jak i najbliższych znajomych. Ba! Pamiętam także daty urodzin ich dzieciaków! Na zakupy nie biegam z karteczkami wypełnionymi po brzegi, nie muszę również spoglądać na plan lekcji mojej córki by wiedzieć kiedy muszę naszykować jej strój na gimnastykę. I choć wszystko to mogłabym sobie zapisać i korzystać z tych notatek tak jak dawniej - nie muszę tego robić! I powiem Wam szczerze, że takie życie jest naprawdę dużo łatwiejsze :)

Akademia Umysłu Koncentracja 1 - gra "Policz kąty"
Akademia Umysłu Koncentracja 2 - gra "Rozpoznaj fragment"
Akademia Umysłu Koncentracja 1 - gra "Dwie grupy"
Akademia Umysłu Koncentracja 1 - gra "Skreślanka" 
Akademia Umysłu Koncentracja 2 - gra "Cyfrowe puzzle"
Akademia Umysłu Koncentracja 2 - gra "Historyjki"

Jest mi także znacznie łatwiej skupić się na kilku rzeczach na raz. I choć to bywało już często nie możliwe potrafię na przykład czytać przepis na ciasto i jednocześnie słuchać niekończącego się potoku słów mojej córki. I co najważniejsze - aktywnie uczestniczyć w tej rozmowie, a nie tylko przytakiwać. To sprawia, że spędzam z moim dzieckiem jeszcze więcej czasu niż dotychczas i na pewno moja kuchnia na tym nie cierpi. Oj, mogłabym Wam zresztą takich przykładów wymieniać całe mnóstwo. Ale po co, skoro możecie sami sprawdzić ;)

Akademia Umysłu Szybkie czytanie 1 - gra "Oczka w tekście"
Akademia Umysłu Szybkie czytanie 2 - gra "Kolumny gazet"
Akademia Umysłu Szybkie czytanie 1 - gra "Części linii"
Akademia Umysłu Szybkie czytanie 2 - gra "Usunięte litery"

A jak to jest z tym szybkim czytaniem? Ok, przyznaję się bez bicia, że na te programy poświęcam mniej czasu. Ale nie dlatego, że coś z nimi nie tak. Tylko dlatego, że zazwyczaj brakuje mi na nie czasu. Zatem i moje postępy w nauce są ciut mniejsze. Dotąd bawiłam się nimi raz w tygodniu, ale jak dostrzegłam efekty, od nowego roku zaczęłam zabawę dwa, a nawet trzy razy w tygodniu. A jaki jest efekt? Przede wszystkim nie mam już takich zaległości książkowych co dawniej, choć nadal moja lista jest przeogromna. Poza tym, oglądając filmy z napisami nie skupiam się jedynie na dialogach lecz wiem także jak wyglądają występujący w nich aktorzy ;) Potrafię w mgnieniu oka znacznie szybciej podjąć decyzję w sprawie jakiejś umowy czy propozycji współpracy, bo czytam je ze zrozumieniem i nie muszę kilkakrotnie analizować tekstu. Nawet sobie nie wyobrażacie jakie to dla mnie ułatwienie!


Nie kochani, nie byłam do tej pory jakąś ciemną masą, która nie radziła sobie w życiu, a wszystko dookoła - włącznie z czytaniem - sprawiało jej kłopoty. Byłam taka jak większość moich znajomych i nie widziałam potrzeby tego zmieniać. Teraz też w zasadzie nie różnię się niczym od innych z tą różnicą, że żyje mi się ciut łatwiej. Mam trochę więcej czasu na przyjemności, nie martwię się, że o czymś zapomnę lub czegoś nie dopilnuję. Powiem Wam, że Akademia Umysłu nie tylko sprawiła, że moje codzienne czynności stały się nieco łatwiejsze, ale także sprawiła, że stałam się trochę pewniejsza siebie. A to według mnie bardzo dużo!


Skupiałam się dziś bardzo na sobie, ale mam nadzieję, że kiedyś jeszcze będę miała okazje pokazać Wam jak wiele korzyści daje mojej córce zabawa z Akademią Umysłu Junior.
Nie ukrywam, że staram się jej posuwać te programy jak najczęściej. A ponieważ zabaw jest tam całe mnóstwo jak dotąd - mimo że minęło tak wiele czasu - Alicja nadal się przy nich nie nudzi i wciąż odkrywa coś ciekawego. 

Przypominam o pakietach programów edukacyjnych przygotowanych specjalnie dla szkół i przedszkoli. Warto się nimi zainteresować :)

Pakiety Akademia Umysłu JUNIOR EDU oraz Akademia Umysłu Uczeń EDU zawierają całe bogactwo gotowych materiałów, m.in.: multimedialne gry edukacyjne, scenariusze zajęć oraz nagrody dla uczniów. Stanowi doskonałą propozycję i źródło inspiracji dla nauczycieli i osób odpowiedzialnych za organizowanie zajęć dla dzieci zarówno w szkole, jak na zajęciach pozalekcyjnych. Podczas zajęć uczniowie ćwiczą pamięć i koncentrację, a przy tym świetnie się bawią.

Zapraszam Was na:
oraz na YT :)
Akademia Umysłu JUNIOR EDU 
Akademia Umysłu Uczeń EDU 

I jeszcze jedno!!!
Zobaczcie jaką nietypową akcję można znaleźć na stronie: 
Nie zdradzę Wam szczegółów.
Chociaż... Może jeden... ;)
Czekają RABATY!!!
Sprawdźcie sami :)


3 komentarze:

  1. O! Muszę spróbować, bo ostatnio nawet nie pamiętam, gdzie zapisałam, to co miałam zapamiętać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo przydatny post! dzięki♥
    obserwuje i zapraszam do nas:

    http://oliwkowy-swiat.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)