"Wyspa baśni" - Wydawnictwo DREAMS

Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami, a rodzice dwoją się i troją, by znaleźć ciekawy prezent dla swojej pociechy i przy okazji nie zbankrutować. Niestety ostatnio to wcale nie jest łatwe :/

A ja mam dziś propozycję dla wszystkich małych moli książkowych. 
W katalogu wydawnictwa


odnajdziecie książkę pt. "Wyspa baśni", która już za dwa dni będzie miała swoją premierę!


Jest to bardzo zabawna i kolorowa lektura dla najmłodszych, która z pewnością przypadnie Waszym dzieciaczkom do gustu. Jestem tego pewna!


Tytułowa Wyspa Baśni to nic innego jak kraina wyobraźni naszych brzdąców. Tam może zdarzyć się dosłownie wszystko! Wśród wielu bardzo niezwykłych i ciekawych ulic wymienionych przez autora możemy odnaleźć takie jak:
  •  ulica Iluzji, na której można kupić zaklęcia i czary, 
  • ulica Upiorna, na której można znaleźć mnóstwo strasznych postaci,
  • ulica Pionowa, z wieloma bardzo długimi drabinami wiodącymi wprost do nieba,
itp :) 
Oprócz tego żyje tam bardzo ciekawy Pan Listonosz, który stale wysypuje ze swej torby góry listów czy dziwaczny nieco Pan Doktor, dla którego najlepszą receptą na wszelkie choroby są baśnie. W gospodzie na rynku można skosztować dość nietypowego napoju powodującego bezsenność, a na targu za kilka groszy kupić sobie małego smoka ziejącego ogniem.


Ta książeczka jest pełna fantazji. Niezwykle kolorowe i wesołe ilustracje przyciągają wzrok maluszka i zachęcają do lektury. A krótki, ciekawy, wierszowany tekst z pewnością nie znudzi małego słuchacza. Wręcz przeciwnie, podczas czytania zabieramy nasze dzieci do krainy wyobraźni by pobujać nieco w obłokach :) Ja miałam okazję poznać opinię na temat tej bajeczki trojga maluchów. Mojej niespełna sześcioletniej córeczki oraz dwóch chłopców w wieku cztery latka i półtora roczku. I muszę przyznać, że dzieciaczki były mniej więcej tak samo nią zainteresowani. Jednak nie ukrywam, że bajeczka najbardziej przypadła do gustu moim najmłodszym słuchaczom. Musiałam czytać im ją kilka razy, a maluchy przez cały ten czas pilnie studiowały wszystkie ilustracje pokazując sobie w między czasie niektóre szczegóły.


Jest to również lektura wykonana bardzo solidnie. Twarda okładka kryje w sobie wszywane kartki bardzo dobrej jakości. Uważam więc, że nie łatwo będzie ją zniszczyć i posłuży nam ona na długo. Nawet przy dość częstym czytaniu.
Podsumowując, ta lektura naprawdę mi się podoba. Początkowo trochę mnie drażniło, że wierszyk nie zawsze jest rymowany, ale czytając ją za trzecim czy czwartym razem zupełnie nie zwracałam na to uwagi. Maluchy zresztą także nie miały z tym kłopotu, gdyż ciekawa treść wciągnęła je bez reszty. A szata graficzna? Zachwyca od samego początku, aż po ostatnią stronę. Wierzcie mi, że zaglądanie do tej lektury to czysta przyjemność. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami :)


Zatem gorąco Wam polecam "Wyspę Baśni" wydawnictwa DREAMS.
Jestem pewna, że ta książeczka świetnie się nada jako prezent z okazji dnia dziecka i nie tylko :)

Autor: ANDRZEJ ŻAK
Ilustracje: AGATA KRZYŻANOWSKA
Format: 240x230
Ilość stron: 24
PREMIERA 24 MAJA
Cena: 19,90 zł (dostępna >>TU<<)


4 komentarze:

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)