Papierowy wieloryb :)

Kolejny pomysł znaleziony w sieci, nie mam pojęcia gdzie to dokładnie było... Jednak pamiętam, że bardzo mi się spodobał taki fajny wielorybek, wiec stworzyłam go dla Nikusia do zabawy ;)


 Potrzebujemy:
 • niebieską kartkę papieru
 • białą kartkę papieru
 • nożyczki
 • pisak
 • klej

 Z niebieskiej kartki wycinamy dwa równej szerokości paski, jeden dłuższy, jeden krótszy. Końcówkę krótszego zaginamy. Następnie na obu wycinamy identyczny ogon, w taki sposób:

Z białej kartki wycinamy dwa małe kółeczka (oczka) oraz dwa kolejne paski papieru. Na jednym pisakiem rysujemy fiszbiny, na drugim robimy nożyczkami nacięcia dzięki czemu powstaje mnóstwo cieniutkich paseczków, o tak:

Pocięte paseczki zwijamy w rulonik w taki sposób, aby powstała nam woda, którą wypryskuje wieloryb:

Następnie całość sklejamy w taki sposób:


No i możemy się bawić ;) Co prawda wieloryb jest wykonany z papieru więc nie jest za trwały, jednak u nas w domu mieszka on już od kilku dni i jest nadal cały. Nikodem w jego "brzuszku" przewozi różne swoje małe zwierzątka i figurki i śmieje się, że jest to wieloryb taksówkarz tak jak w bajce "Ratunku jestem rybką!" :)


2 komentarze:

 1. Jestem oczarowana :) Przypominam o konkursie u mnie : http://book-and-cooking.blogspot.com/2012/09/konkurs-z-firma-prymat.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesteś mamą i piszesz głównie o swoich pociechach - dołacz do naszego spisu blogów http://kinderkowo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)