Te okropne bakterie

Tematyka książek jest tak różnorodna, że chyba jesteśmy w stanie znaleźć lekturę dla naszego dziecka niemalże o wszystkim. Do nas jakiś czas temu trafiła książeczka, która od razu wpadła w oko mojej córce :)Wydawnictwa


Jak już domyślacie się po tytule jest to książeczka o bakteriach. Opowiadanie o dziewczynce, która pewnego dnia źle się czuje i dostaje gorączkę. Jej mama wzywa lekarza, który po przyjściu wyjaśnia bohaterce książeczki skąd biorą się zarazki i jak się ich ustrzec. Choć lektura ta porusza bardzo poważny temat to książka jest wprost idealna dla kilkulatków. Ciekawe opowiadania zdobione jest licznymi kolorowymi ilustracjami, które z pewnością przyciągną uwagę małych czytelników i zachęcą je do słuchania treści. 

Ta książeczka jest bardzo mądra. Choć opowiadanie nie jest zbyt obszerne to porusza chyba każde zagadnienie z tego tematu. Jest o tym skąd biorą się zarazki, jak dostają się do naszego organizmu, jak należy się przed nimi bronić, czym jest higiena i dlaczego trzeba o nią dbać. Zarówno prosta i zrozumiała treść jak i ciekawe ilustracje sprawiają, że maluch szybko zapamiętuje przestrogi płynące z książeczki.


Ta książeczka jest ciekawa i na pewno uczy nasze dziecko bardzo ważnych i pożytecznych rzeczy. Nam bardzo się podoba :)

 Cena: 28 zł

2 komentarze:

 1. Witam serdecznie,
  właśnie rozpoczynam swoja blogowa przygodę. Postanowiłam ogłosić powitalne CANDY. Będzie mi niezmiernie milo jeśli dołączysz do zabawy.

  szczegóły znajdują się tu:
  http://sweterekwserek.blogspot.com/2012/07/nowy-przyjaciel-dla-psiaka-bodo.html

  Z góry przepraszam za spam ;)

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)