JuraPark w Solcu Kujawskim

W ramach "Wakacji z Babylandią" zabiorę Was dziś do Solca Kujawskiego, a dokładniej - do JuraParku :) Byliśmy tam w zeszłym roku, ale jestem pewna, że prędzej czy później odwiedzimy to miejsce ponownie.
   
   
Ogólnie JuraPark oferuje całą masę atrakcji - Muzeum Ziemi, Park Dinozaurów, Kino 5D, Park Rozrywki, ogrooomny plac zabaw...

W ramach biletu wstępu (aktualnie: 28 zł - normalny, 22 zł - ulgowy, dzieci do lat 4 - wstęp wolny) możemy zwiedzić Muzeum Ziemi i Park Dinozaurów... Poza tym całkowicie darmowy jest plac zabaw. Kiedy byliśmy tam rok temu wszelkie karuzele i inne atrakcje w Parku Rozrywki były płatne dodatkowo, tak jak i wstęp do kina. Nie wiem jak jest teraz, możliwe, że sporo się zmieniło, bo z tego co zauważyłam na stronie internetowej to ceny biletów poszły znacznie w górę ;)
   
Muzeum Ziemi
przykładowa tablica w muzeum
Park Dinozaurów
Plac zabaw
    
Z chęcią pokazałabym Wam jeszcze więcej zdjęć, ale krótko po przyjeździe rozładował mi się aparat i musiałam zadowolić się zdjęciami robionymi telefonem...

Muszę przyznać, że na mnie JuraPark zrobił niesamowite wrażenie! Bardzo podobały mi się te wszystkie dinozaury, które można było spotkać na swej drodze wędrując między drzewami. Niektóre z nich były na prawdę ogromne! Co prawda wyobrażałam je sobie zupełnie inaczej, ale i tak było super.

Mateusz z kolei upodobał sobie Muzeum Ziemi. Kiedy jakiś eksponat bardzo mu się podobał to mógł stać przy nim nawet kilkanaście minut. Oczywiście koniecznie musiałam przeczytać to, co było przy nim napisane plus odpowiedzieć na nieskończoną liczbę dodatkowych pytań :P Dodam jeszcze, że moje dziecko spacer pomiędzy dinozaurami... nudził.

Podsumowując - na pewno warto wybrać się do Solca Kujawskiego. Mojego synka dinozaury co prawda nie zaciekawiły, ale za to w pełni usatysfakcjonowało go Muzeum Ziemi (oraz plac zabaw - to chyba oczywiste) i chociażby dlatego nie żałowałam wydanych pieniędzy :)

Po więcej informacji dotyczących JuraParku w Solcu Kujawskim zapraszam na jego oficjalną stronę - http://www.juraparksolec.pl/
  

4 komentarze:

 1. Nam też bardzo się podobało :) Byliśmy rok temu.. Może jeszcze w te wakacje uda nam się tam wpaść. Ja polecam jeszcze Myślęcinek :) Świetne miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje dzieci już na pamięć znają te wszystkie dinozaury i zdecydowanie wolą plac zabaw w tym Juraparku:)
  Pisałam o tym tu:
  http://pracowitesloneczko.blogspot.com/2012/07/anielinki-dwie.html#comment-form

  A tutaj opisuję jaki mamy świetny basen tuż obok Juraparku:)
  http://pracowitesloneczko.blogspot.com/2012/07/para-spiochow.html#comment-form

  Pozdrawiam słonecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A cena 28 zł za bilet , jak również bilet ulgowy za 22 zł, upoważnia do korzystania z wszystkich atrakcji Parku Rozrywki bez dodatkowych opłat i bez limitu:)

   Usuń
  2. Oooo, to super :) Ja rok temu za normalny bilet płaciłam bodajże 16 zł i wtedy darmowy był tylko jeden przejazd karuzelą łańcuchową. A za wszystko inne - tak jak w poście wspomniałam - trzeba było płacić dodatkowo...

   Usuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)