Co? Gdzie? Kiedy?

Witam ponownie!
Przesyłam garść propozycji na nadchodzący weekend. Tym razem skupimy się, rzecz jasna, ponownie nad imprezami/wydarzeniami, które będą miały miejsce w muzeach, bibliotekach i teatrach - siłą rzeczy jest tam jednak cieplej niż na dworze ;). Nie martwcie się jednak - już niedługo wiosna, zrobi się ciepło - wtedy dopiero będzie się działo!

Gdańska Galeria Miejska (ul. Szeroka 34/35) przygotowała program specjalnie dla dzieci, które będą spędzały ferie nie wyjeżdżając z domu. Jest to kurs z historii sztuki, przeprowadzony w formie ciekawych i wyzwalających kreatywność warsztatów. Tym razem, 11 lutego odbędzie się spotkanie pn. "Sztuka starsza od matematyki", natomiast w niedzielę kurs pod wielce intrygującym tytułem "Akcja - Instalacja!".


Olsztyński Teatr Lalek (ul. Głowackiego 17) również zaprasza na wydarzenia zorganizowane z okazji zimowych wakacji. Między innymi, 11 lutego odbędzie się kolejne spotkanie pn. "Muzyczne obrazki Ani Brody". Artystka tak zachęca do udziału w spotkaniach: "Zapraszam dzieci i rodziców na koncert i muzyczną zabawę słowami i dźwiękiem. W towarzystwie cymbałów, kanteli i innych niespodziewanych instrumentów. Będę wyczarowywać najlepsze zimowe piosenki - zwariowane, rozbrykane, a także kołysanki pełne dobrych snów. Na koniec specjalna piosenka inspirowana magią teatru. Wierszyk i melodia utkana na kanwie obejrzanego spektaklu. Do usłyszenia!" - chyba warto zatem odwiedzić OTL, prawda? ;)


W Poznaniu mieści się wyjątkowa księgarnia Między Słowami (ul. Newtona 14), w której można nie tylko kupić interesującą książkę, ale też wziąć udział w licznych warsztatach i spotkaniach, popularyzujących literaturę dla dzieci i dorosłych. 11 lutego odbędą się pierwsze Rodzinne Spotkania ze Słówkami, podczas których odbędzie się spotkanie z Misiem Fantazym w Słonecznej Krainie, a Czarodziej Prospero otworzy swoją księgę i będzie snuł pasjonującą opowieść... To wszystko o godzinie 12.00 za jedyne 5 zł :)

Szczecińskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej (ul. Staromłyńska 1) oraz Galeria Sztuki Dawnej (ul. Staromłyńska 27), zapraszają na cykliczne spotkania pn. "Dzieci rysują w muzeum". Są to zajęcia plastyczne dla dzieci od 5 do 12 lat. Podczas spotkań uczestnicy poznają różne techniki malarskie i podejmują samodzielne próby tworzenia, z zachowaniem podstawowych sposobów pracy przy zastosowaniu narzędzi i materiałów malarskich. Koszt zajęć wynosi 10zł od osoby. Jeśli się nie załapiecie na sobotnie zajęcia, nie ma strachu - za tydzień odbędą się następne :). Wstęp - tylko 10zł.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu (Pl. Powstańców Warszawy 5), 11 lutego o godzinie 11.30 powtarza cieszące się ogromnym zainteresowaniem zajęcia projektowania mody dla rodzin pn. "Być jak Armani!". Warsztaty poprowadzi młoda, wrocławska projektantka mody Dominika Gembiak. Artystka tworzy własne kolekcje sezonowe, realizuje indywidualne projekty, pracuje jako stylistka przy sesjach fotograficznych, tworzy kostiumy dla tancerzy, kostiumiki dla dzieci, szyje stroje sceniczne. W czasie warsztatów opowie tym jak wygląda jej praca i pokaże swoje projekty, dzieci będą też mogły stworzyć własne, autorskie projekty stroju oraz przymierzyć modowe akcesoria. Ponieważ, jak wspomniałem powyżej, warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem, warto upewnić się telefonicznie, czy są wolne miejsca (71 372 51 48), a jeśli nie, to zapisać się na kolejną ich edycję, która z pewnością jeszcze nastąpi.


Tyle w telegraficznym skrócie, więcej propozycji jak zwykle na maliturysci.pl ;). Do zobaczenia!

Piotr Grzechowiak
www.maliturysci.pl


1 komentarz:

  1. my z córką brałysmy udział w tych zajęciach we Wrocławiu. Fajna zabawa, polecam

    OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)