Co? Gdzie? Kiedy?

Witam serdecznie :)
Poniżej przedstawiamy propozycje weekendowe dla rodzin z dziećmi - w pigułce. W rzeczywistości jest ich o wiele więcej, ale cóż... nie chcemy w tym miejscu przynudzać zbyt bardzo drogich Czytelników, w przypadku chęci zapoznania się z pełną ofertą zapraszamy na maliturysci.pl ;). 
dla dzieci
OK, tyle tytułem dość przydługiego wstępu, zapraszamy do zapoznania się z konkretami, które znajdują się już w następnym wersie.

Poexperymentuj w Gdyni w Centrum Nauki Experyment 
(al. Zwycięstwa 96/98), gdzie odbywa się szereg imprez z okazji ferii zimowych. W ten weekend - 4 i 5 - lutego goście będą mogli wziąć udział w Ekoferiach, wystartować w quizie przyrodniczym i pomóc w budowie ekologicznego Pana Kulki. Początek o godz. 12.00 i 14.00.

Z kolei w Legnicy, w tamtejszym Muzeum Miedzi (ul. Partyzantów 3), można do 28 lutego zwiedzić wystawę pt. "Zabawki naszych dziadków", na której znajdują się już historyczne zabawki z przeszłości, którymi nikt już się nie bawi. Służyły one naszym dziadkom, ale z upływem czasu zamieniły się w eksponaty i trafiły do muzeów. Znalazły się w zbiorach za sprawą kolekcjonerów i pasjonatów historii, dzięki nim dzieci mogą zobaczyć zachowane zabawki swoich dziadków.

Warsztaty Kultury Lublinie (ul. Popiełuszki 5), z okazji ferii zaprasza na baaardzo bogaty wachlarz imprez i warsztatów, do których możemy zaliczyć choćby warsztaty opowiadania bajek dla rodziców i dzieci pt. "Ciepła mowa" (5 lutego, godzina 10.00, sala nr 8), warsztaty plastyczne dla dzieci "Scrapbooking" (5 lutego, godzina 11.00, piwnica) oraz Warsztaty Małego Melomana (5 lutego, godzina 14.00, sala nr 8).

Zamek w Nidzicy zaprasza 4 lutego o godzinie 12.00 na inscenizację walk rycerskich, czyli zimową rejzę, datowaną na XIV i XV wiek. W ramach powyższej odbędzie się szereg turniejów rycerskich. Miejmy tylko nadzieję, że rycerze nie przymarzną do zbroi ;).

W Nowym Sączu, przy kinie Sokół (ul. Długosza 3), istnieje Bawialnia Filmowa - cykl zajęć dla dzieci zorganizowany przez animatorów MCK Sokół, podczas których rodzice mogą spokojnie wybrać się do kina :). Bawialnia startuje w każdą sobotę i niedzielę od godziny 15.00. Cena: tylko 3zł.

Teatr Atofri z Poznania, działający przy Centrum Kultury Zamek (ul. Św. Marcin) zaprasza na magiczny spektakl dla dzieci od 1 do 5 lat pn. "Lulajka". Podczas trwania sztuki opowiadane ruchem historie z pogranicza jawy i snu przeplatane są starodawnymi pieśniami do kołyski. Gwiazdkom na wyciągnięcie ręki towarzyszą dźwięki harmonii. Warto to obejrzeć :). Spektakl odbędzie się 5 lutego o godzinie 10.30 oraz 12.00.

Na koniec wystawa, którą można obejrzeć w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu (ul. W. Korfantego 34) pn. "Wyspa władców. Ostrów Lednicki". Jest to naprawdę bardzo interesująca ekspozycja, prezentująca kolebkę naszej państwowości oraz nawiązuje do jednego z ciekawszych okresów naszej narodowej historii. Sięga ona do momentu, w którym tytułowa wyspa spełniała rozliczne, ważne z punktu widzenia ówcześnie panujących władców, funkcje. W historycznym krajobrazie czasów 2 połowy X - 1 połowy XI w. Ostrów Lednicki był jednym z najważniejszych ośrodków władzy książęcej i królewskiej, stanowił jedno z centrów chrześcijańskiego kultu oraz  miejsce chrztów elit i sakralizowane miejsce pochowków uprzywilejowanych, jak i rejon o wyjątkowej militaryzacji i skali zasiedlenia. Szczerze polecamy.
 

Z ciekawostek: objęliśmy patronatem medialnym 3 edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Graficznego BAZGROŁ 2012, który organizowany jest przez portal very bardzo kulturalny duże Ka i Papierowy Pies, czyli coś kulturalnego dla dzieci. W tym roku do zabawy zaproszone zostały duety autorskie dziecko-dziecko, dziecko-dorosły, gdzie jedna osoba pisze bajkę, druga wykonuje do niej ilustracje. Myślę, że warto spróbować swoich sił :) - a nuż się uda?
 

To wszystko w tym tekście, do zobaczenia za tydzień ;)

Piotr Grzechowiak

1 komentarz:

  1. A mi zawsze wydawało się, że w PL mało dzieje się dla dzieci :)

    OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)