ABC - karty snap

Tym razem chciałabym Wam polecić grę dla całej rodziny! 
W te nasze długie mroźne wieczory to fajny sposób na spędzenie czasu wspólnie :)

A chodzi mi o grę  
ABC - karty snap 
firmy ADAMIGO

To niewielkie pudełko zawiera aż 48 kart i instrukcję do 6 gier!!!
Jest przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia.
 
Karty są duże i bardzo kolorowe. Na każdej widnieje zwierzeątko, roślina lub przedmiot, który na pewno zna każdy maluch. Oprócz tego u dołu jest napis co rysunek przedstawia oraz duże wyraźne litery (pierwsze litery danego wyrazu).  Zatem podczas każdej zabawy nasze dziecko uczy się liter :)

Jak już wspomniałam, kartami można bawić się w różny sposób. W dołączonej instrukcji są zawarte reguły do sześciu zabaw z dzieckiem. Każda z nich jest bardzo łatwa, co pozwala na zabawę nawet z trzylatkiem. A także dość ciekawa, więc my również nie będziemy się przy nich nudzić.


Wszystkie z tych propozycji wymagają od naszego malucha skupienia i szybkiego reagowania, bowiem gdy na stole pojawią się identyczne karty wygrywa ten kto zauważy je pierwszy i krzyknie SNAP! A więc możemy podczas gry ćwiczyć z dzieckiem koncentrację oraz wyrabiać jego spostrzegawczość!

Wśród tych sześciu zabaw znajdziemy także grę YETI, która jest niczym innym jak grą w znanego nam wszystkim "Piotrusia" oraz ADAMIGO MEMORY, czyli ulubiona zabawa mojego dziecka, w której rozkładamy wszystkie karty na podłodze rysunkiem do dołu i na zmianę szukamy par. 

W naszym domu gra się sprawdziła. Karty są naprawdę bardzo ładne i kolorowe, a spore urozmaicenie dotyczące sposobu ich wykorzystania sprawia, że nigdy nam się nie nudzą. Alicja na początku grała wyłącznie w memory, ale gdy zobaczyła jak świetnie możemy się bawić przy pozostałych grach nie rozstaje się z kartami na krok.


A jej taniec radości, gdy zaczyna wygrywać sprawia, że najchętniej gralibyśmy z nią całą dobę ;)

Dodam jeszcze, że cena z tego co się orientuje waha się od 12,50 do 16 zł. 
Nie jest więc to jakis duży wydatek :)
Moja ocena 5/5

Polecam :)


5 komentarzy:

 1. Boskie karty! Ja tylko czekam az Nalusiowa bedzie starsza i bedzie mozna sie z nia pobawic w cos konkretnego, ale tez nie chce zeby rosla:D

  OdpowiedzUsuń
 2. Konkurs fotograficzny dla rodziców ! Zapraszam do wzięcia udziału http://mojemalecudenka.blogspot.com/ Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę przemyśleć ich zakup - może w końcu pomogą oswoić się małemu z literkami? ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. ostatnio wpadłam na te karty i coś mi się wydaje że niedługo je zakupię :-) Tylko boję się bo jak jakiś czas temu kupilam Gabi takie obrazkowe domino to je strasznie pogniotła jak znudziło jej sie układanie ....

  OdpowiedzUsuń
 5. hej! dzięki za recenzje Snapa ABC i ZOO. Skuszę się na zakup! Młody ma dwa lata, a takie karty wykorzystujemy do przeróżnych gier, zabaw. Sprawdzają się też "klasyczne" piotrusie. znalazłam też sposób na gniecienie - laminuję je domowym laminatorem :) Mama-Michałka

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)