Marmurek

A oto kolejna ciekawa i nie zbyt trudna zabawa plastyczna dla maluchów. 
Tym razem będziemy tworzyć marmurek :)

Żeby go wykonać potrzebujemy:
  • sporej miski,
  • wody,
  • kolorowych tuszy do stępli,
  • kartek z bloku technicznego,
  • gazety,
  • patyczek np. do szaszłyków,
Na początek nalewamy do miski wodę. Minimum do wysokości 2,5 cm, ale z doświadczenia wiem, że lepiej by tej wody było więcej. Niektóre tusze są trudno usuwalne i jeśli jakiś osiądzie na dnie możecie pożegnać się z miską ;)

Gdy woda już jest dajemy zaszaleć naszemu brzdącowi. Dziecko ma za zadanie wlać po kropelce w różnych miejscach kolorowy tusz.


Jeśli podczas zakraplania tuszu nie miesza się on delikatnie z innymi kolorami możemy mu troszkę pomóc używając patyczka. Należy jednak robić to bardzo delikatnie, by nie zmieszać go za bardzo. Nam przecież zalezy na marmurku :)


Potem do miski wkładamy kartkę z bloku technicznego i delikatnie ją zanurzamy.


Nie pozwalamy, by kartka za bardzo nasiąknęła. Musimy ją energicznym ruchem wyjąć i przytrzymać chwilkę nad miską by nadmiar wody ściekł do miski. Następnie układamy ją na gazetach do wyschnięcia.


Tak przygotowany marmurek może nam posłużyć jako tło do różnego rodzaju prac plastycznych. Możemy wyciąć z niego serduszka i ponaklejać na laurkę dla kochanej mamy czy babci. Lub podobnie jak my - skleić dwie marmurkowe kartki ze sobą i zrobić z nich okładkę na zeszyt.Pomysł pochodzi z książki:

Wydawnictwa: JEDNOŚĆ
ilość stron: 128
cena: 26,90 zł

Życzę wesołej zabawy!

5 komentarzy:

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)