Kartki świąteczne

Co roku robimy z Nikodemem kilka karteczek ze świątecznymi życzeniami dla najbliższej rodziny. Zostają nimi obdarowane zazwyczaj babcie, dziadek oraz chrzestni Małego. I tym razem nie może być inaczej :) Temat iście świąteczny, czyli coś co jest u nas ostatnio bardzo na topie - oczywiście choinki ;)


Do ich wykonania potrzebujemy:
  • kawałek kartonu
  • kolorowe farbki
  • pędzelek
  • białe kartki
  • patyczki do uszu

Z kartonu wycięłam trójkącik, nie za duży, ponieważ on posłuży nam za choineczkę. Po oderwaniu jednej warstwy kartonu powstała fajna tektura falista. Należy ją pomalować na zielono, a następnie odcisnąć na kartce. My użyliśmy format A5 zgięty na pół, także nasze karteczki są dosyć małe. Potem mocząc końcówkę patyczka do uszu w czerwonej farbce Nikodem ozdobił choineczki bombkami. Na koniec napisałam życzenia i karteczki świąteczne gotowe :) Później dorobiliśmy jeszcze kilka aby starczyło dla wszystkich najbliższych :)

Na koniec można również wykorzystać zielone kartonowe choineczki do stworzenia jeszcze innych kartek. Wystarczy przykleić je do kartki i kolejne choinki gotowe. Nikodem koniecznie chciał aby wszystkie były odbite więc tych z kartonu nie robiliśmy ;)

Pomysł zaczerpnięty stąd:
http://mermaidscreations.wordpress.com/2012/11/27/7685/9 komentarzy:

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)