Choinki z włóczki

Tę pracę wykonałam sama z niewielką pomocą Nikusia. Mały nie miał chęci, zresztą chyba nawet nie potrafiłby tego jeszcze zrobić... Za to ja miałam ochotę się pobawić i myślę, że nawet dosyć ładnie wyszło ;)Potrzebujemy:
 • kartki z bloku technicznego
 • kolorowe włóczki, ozdobne niteczki itp
 • nożyczki
 • ołówek
 • klej


Na kartce rysujemy kształt choinki, myślę że najlepiej trójkąt. Następnie smarujemy go klejem i przyklejamy zieloną włóczkę. U mnie idealnie nadały się do tego rewelacyjne niteczki, które dostałam w prezencie :) Ale wracając do pracy, wyklejamy kolejne włóczkowe trójkąty w środku naszej choinki robiąc je oczywiście coraz mniejsze. Za pomocą brązowej włóczki wyklejamy pień choinki, a z kolorowych krótkich kawałeczków tworzymy bombeczki. Na koniec pozostaje tylko gwiazdka. Ja jedną wykonałam z żółtek wełny, drugą z żółtego piórka :) 

Sądzę, że takie choineczki są naprawdę bardzo efektowne i spokojnie możecie dać je do wykonania swoim dzieciakom. Nikodem nie miał chęci na takie prace wiec nie wiem nawet czy by sobie poradził czy nie... Ale może Wasze dzieci będą bardziej chętne do współpracy ;)) 

Choinka podpatrzona TUTAJ
1 komentarz:

 1. These trees are LOVELY! They look fantastic,

  Thank you for sharing on Kids Get Crafty! Lovely to see you there.

  Maggy

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)