Puzzle do kąpieli


Niedawno w nasze ręce trafiło coś co potrafiło połączyć ze sobą aż trzy rzeczy, który Nikodem wprost uwielbia. Jest to układanie puzzli, kolorowanie, oraz kąpiel :)
A mowa tutaj o:
PUZZLACH DO KĄPIELI AQUA STUDIO


Producent: Russel
Wymiary opakowania: 20,5x29,5 cm


W opakowaniu znajdziemy: 
- 6 elementów puzzli do kolorowania
- 3 zmywalne kredki świecowe


Tak jak wspominałam na początku, Nikodem uwielbia kolorowanie i rysowanie, kocha puzzle i wprost ubóstwia zabawy w wodzie. Możecie sobie tylko wyobrazić jaka była jego radość kiedy za pomocą tak niepozornej rzeczy może mieć te wszystkie rzeczy naraz, w jednym momencie :)


Puzzle te wykonane są z pianki. Dzięki temu można je bez obaw moczyć i nic im się nie stanie. Pod wpływem wody, z łatwością przyklejają się one do wanny czy też kafelek. Oczywiście z odklejeniem ich również nie ma najmniejszego problemu :) Jak widać na zdjęciach są one sporej wielkości co również jest zdecydowanym plusem. Elementów jest sześć i na pewno nie zagubią się one nam w gąszczu zabawek do kąpieli :) 


Ale ułożenie tych puzzli to tylko połowa zabawy, drugą połową jest oczywiście pokolorowanie ich za pomocą dołączonych do zestawu wodnych kredek. I tutaj niestety muszę trochę ponarzekać, ponieważ są to tylko trzy kolory - niebieski, żółty i brązowy. Mogłoby się wydawać, że to wystarczy, ponieważ niebo, delfin i woda powinni być pokolorowani na niebiesko, piasek, skarb i słońce na żółto, skrzyneczka i pień palmy na brązowo, a liście i żółw na zielono co można oczywiście w łatwy sposób osiągnąć łącząc kolor niebieski z żółtym. Ale niestety w tym przypadku nie jest to takie łatwe. Więc nam zdecydowanie brakuje tutaj większej ilości kredek... 


Z kolorowaniem nie ma na szczęście żadnego problemu. Nikodem dobrze sobie z tym radzi. Co prawda, aby było widać kolor trzeba użyć troszkę siły, ale nie jest to jakiś wielki wysiłek, dlatego dla nas nie jest to problemem. Kolory na obrazku nie są może mocne i wyraziste, ale oczywiście zdaje sobie sprawę, że taka pianka to nie kartka i stąd ta różnica :) Muszę również wspomnieć, że ze zmywaniem koloru z puzzli nie ma kompletnie żadnego problemu. Wystarczy przemyć je wodą i ręką i znów są bialutkie i czyściutkie.
Nikodem oczywiście poszerzył działalność tych kredek i oprócz kolorowania sprawdził jak idzie im rysowanie po wannie oraz po ciele. I powiem szczerze, ze z wanną radzą sobie one o wiele lepiej, niż Nikusia brzuszkiem :)
Ale nie zwracajcie uwagi na moje narzekania, bo mimo tego co piszę i tak oboje jesteśmy zachwyceni!!! Nikodem oczywiście o wiele bardziej ode mnie. Aż nie chce dać się wyciągnąć z wanny :) Taka kąpielowa zabawka to naprawdę coś. A najlepsze jest w niej to, że jest ona wielorazowego użytku ;) Wiadomo, że kredki kiedyś nam się skończą, ale jestem pewna, że dokupimy nowe, bo puzzle te na pewno będą długo gościć w naszym domu. Co prawda są one dosyć cienkie, jednak Nikodem jest już w takim wieku, że nie porwałby ich umyślnie. Dlatego też są one przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku życia.

Więcej ciekawych kąpielowych zabawek Aqua studio znajdziecie >>TUTAJ<<

ZALETY:
- możliwość wielokrotnego użytku
- połączenie kolorowania z zabawą w wodzie
- łatwa zmywalność kredek
- wielkość puzzli
- porządne wykonanie
- ładny wygląd 
- cena

WADY
- mała ilość kredek (kolorów)1 komentarz:

  1. Moja córka jeszcze chyba za mała na te pisaki, ale dobrze wiedzieć, że jest coś takiego. Nikuś -fantastyczny facet.
    Dziękuję za odwiedziny, obserwuję i zapraszam ponownie.

    OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)