Świąteczne kartki z haftem matematycznym

Już kiedyś wspominałam Wam na temat haftu matematycznego. Pokazywałam jakie to proste i jak ładnie radzi sobie nawet moja starsza córka. W naszym domu ta technika zadomowiła się na dobre. Haft matematyczny jest łatwy i bardzo efektowny. No i przede wszystkim Alicja uwielbia to zajęcie, dlatego też z przyjemnością przygotowuję jej kolejne kartki. 


Dziś zatem pokażę Wam kolejny sposób na ozdobienie świątecznych kartek :)

Poprzednio pokazywałam Wam jak ozdobić pocztówkę korzystając z szablonu okrągłego i owalnego. Wskazówki znajdziecie TUTAJ. Dziś za to sięgniemy po bardziej świąteczną ozdobę, czyli gwiazdę. Wbrew pozorom wykonanie takiej kartki jest równie proste. Zobaczcie sami:
 Aby zrobić taką kartkę potrzebujemy:
- kartkę ze sztywnego papieru,
- szablon,
- przeźroczystą sztywną okładkę,
- pisak nieścieralny,
- szpilki
- igłę i kolorowe nici.
- taśma bezbarwna

Na początek znów przerysowujemy szablon na przeźroczystą okładkę. Po prostu kładziemy ją na szablonie i zaznaczamy wszystkie kropki nieścieralnym pisakiem.  Tak wykonany wzór układamy na kartce papieru, w miejscu, gdzie chcemy wyszyć naszą gwiazdę. Teraz kilkoma szpilkami przytwierdzamy szabon do papieru, żeby nam się nie poruszył, a dodatkową szpilką zaznaczamy pozostałe dziurki. Teraz zostaje nam tylko szycie. Tutaj tak naprawdę możemy zaszaleć bo sposobów na wykonanie takiej kartki jest całe mnóstwo. Wystarczy po prostu wyobrazić sobie obrazek jaki chcemy wykonać i przeciągać odpowiednio nitkę. Zobaczcie jak poszło mojej Ali :)


A tu mecie szablon do wykonania takiej gwiazdy :)


Pomysł pochodzi z książki
"Życzenia nitką haftowane"
wydawnictwa Jedność


POLECAM!


1 komentarz:

  1. Spryciara mała cudna kartka też mamy w planach coś podobnego ale wasza arcydzielo ekstra ksiazka ile wzorów ja dziś musze kupić nici zielone bo chcemy choinkę mulina mysle że bedzie fajnie wygladać Gosia Blue

    OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)