Opowiedz mi, Babciu... Opowiedz mi, Dziadku...

Życie każdego z nas jest zupełnie inne. Jedni z nas mają liczne rodziny, inni zostali na świecie zupełnie sami. Niektórzy są jedynakami, inni mają kilkoro rodzeństwa. Są rodziny pełne i rozbite. Naprawdę można by tak wyliczać w nieskończoność. Zresztą - sami doskonale o tym wiecie.

Nasze rodziny także są zupełnie inne. Choć wydawałoby się, że różnice są niewielkie. Obie mamy mężów i dwójkę urwisów. Ale co dalej? Dalej już jest inaczej. Marta może pochwalić się tym, że jej dzieci mają nie tylko dwie kochane babcie, ale również dwie prababcie i jednego pradziadka. U Ani jest już znacznie skromniej. Alicja i Natalka mają jedynie jedną cudowną babcię. I nikogo poza nią. No cóż, tak to już jest. Czasem nasi bliscy odchodzą od nas stanowczo za wcześnie. Ale patrząc na to z boku, słowa "śpieszmy się kochać ludzi" nabierają większego znaczenia. Bo czasem okazuje się, że gdy chcemy coś zrobić, czegoś się dowiedzieć, zapamiętać jakiś ważny szczegół - jest już za późno. 


Dziś zatem chciałybyśmy polecić Wam wspaniałą książkę. Lekturę stworzoną dla wszystkich tych, którzy nie chcę stracić żadnego szczegółu z życia naszych bliskich. Którzy mają jeszcze szansę na to, by o tym co działo się dawno temu dowiedzieć się właśnie od nich. Od babci i prababci. Od dziadka i pradziadka. Od tych, których kochamy i pragniemy by byli z nami zawsze.

Te książki służą do przechowywania wspomnień. I są wykonane specjalnie dla bardzo wyjątkowych i bardzo kochanych przez nas osób...
 

Bardzo nam miło,  że na stronie
http://moidziadkowie.pl/

można znaleźć tak cudowne lektury. Alija i Natalka otrzymały wersje dla babci. Natomiast Nikodem - dla swojego kochanego pradziadka. A co kryje się w ich wnętrzu? Już Wam wszystko opowiadamy :)


"Opowiedz mi, Babciu" i "Opowiedz mi, Dziadku" to książki, które możemy podarować naszym bliskim jako cudowny prezent. Ale tak naprawdę, to jest to w znacznie większej mierze prezent dla nas samych, niż dla obdarowanych staruszków. Bowiem nie są to żadne powieści, książki, które dostarczą im rozrywki w samotne wieczory. Są to pamiętniki! Pięknie wykonane i cudownie zaprojektowane księgi, które nasi najbliżsi mają wypełnić swoimi wspomnieniami.


Może zacznijmy od tego, że książki te nie są jakimiś zwykłymi cienkimi lekturami. Nie, te tutaj to prawdziwe księgi. Są one bardzo grube i zawierają całą masę przeróżnych pytań. Niektóre z nich dotyczą dziadków oraz rodziców naszych babć i dziadziusiów. Czytając zatem te wszystkie wspomnienia możemy dowiedzieć się znacznie więcej niż nam się wydaje. Będą to bowiem opowiadania o naszych przodkach. O rodzinie, z którą nigdy nie mieliśmy do czynienia, i o której wiemy zapewne bardzo niewiele. To wspaniałe, że dzięki tym pamiętnikom - pamięć o nich pozostanie zawsze żywa. Że jeśli o to zadbamy - przeczytają o nich nawet nasze wnuki i wnuki naszych wnuków ;) Są tu także wspomnienia z ich dzieciństwa i czasów szkolnych. Z okresu dojrzewania i pierwszych miłości. Nasi dziadkowie opowiedzą nam również co nieco o swoich drugich połówkach, o tym, jak czekali na swoje dzieci i jak cieszyli się rodzicielstwem. Nie zabraknie tu także informacji o nas samych. Czyli wspomnień dotyczących wnuków i wnucząt. Więc jakby się tak zastanowić, niczego nam tu nie zabraknie.


Skoro w planach mamy takie długie przechowywanie wspomnień naszych bliskich fajne jest to, że są to lektury wykonane z naprawdę ogromną dbałością o każdy szczegół. Okładka jest bardzo gruba i twarda, a grube, szorstkie kartki wewnątrz są w nią wszywane. Taka księga z pewnością nie rozpadnie nam się po latach, gdy klej wyschnie, a my i nasi bliscy będziemy zaglądać do niej wiele wiele razy. 


Jak już wspominałyśmy, ta księga jest naprawdę bardzo obszerna. Jest w niej tak wiele informacji, że aż trudno w to uwierzyć. Pewnie o wielu tych pytaniach nawet byśmy nie pomyśleli i mnóstwo szczegółów z życia naszych dziadków by nam umknęło. A tak? Mamy wszystko jak na tacy. Cudownie, prawda? Jednak pamiętajcie, że uzupełnienie tej książki nie zajmie nam godzinki czy dwóch. To nie zajęcie na jeden wieczór. To praca na dłuższy czas. Choć w sumie trudno mówić tu o pracy. Ta książka sprzyja spotkaniom rodzinnym, cofaniem się w przeszłość, wspominaniom. Jednym słowem dzięki niej możemy jeszcze bardziej zacieśnić więzy rodzinne, zbliżyć się do siebie i poznać się jeszcze lepiej.


Bardzo podoba nam się szata graficzna tych pamiętników. Jest taka... gustowna. To chyba najlepsze określenie. Tytuły poszczególnych działów są duże i wyróżnione kolorem. W księdze dla babci na czerwono, dla dziadka na niebiesko (podział jak w albumach dla niemowląt ;) Ale kolory te nie są rażące. Wręcz przeciwnie, pięknie się prezentują. Poszczególne pytania są już wydrukowane normalną czytelną czcionką. A pod każdym z nich jest zostawione sporo miejsca, by nasi bliscy mogli dokładnie opisać wszystko to co pamiętają. Niekiedy trafimy tu także na jakąś drobną ilustrację. Czasem jest to jakieś stare zdjęcie, czasem rysunek nawiązujący do treści książki. Poza tym tych elementów nie ma dużo. Na każdej stronie jest zostawione sporo pustej przestrzeni, dzięki temu nasz album możemy wzbogacić wklejając na przykład stare zdjęcia, listy czy inne pamiątki sprzed lat :) Fajne jest też to, że te elementy graficzne są utrzymane w takich ciepłych kolorach. Nawet gdy już znajdzie się jakiś kolory szczegół, to nie jest on jakiś pstrokaty. Bardzo fajnie to wszystko wygląda. Nam bardzo się podoba :)


Każdy z tych albumów jest odpowiednio dopasowany do konkretnego odbiorcy. Oczywiście bardzo wiele pytań się w nich powtarza. Na przykład te dotyczące przeszłości, dzieci czy wnucząt. Ale są też takie pytania, które odnoszą się wyłącznie do babci lub dziadka.


"Opowiedz mi, Babciu" / "Opowiedz mi, Dziadku"
oprawa: twarda
format: 25x30
cena: 42,90 zł
dostępne
>>TUTAJ<<


POLECAMY!

1 komentarz:

  1. Świetna pozycja! To smutne, że zazwyczaj dzieci niewiele wiedzą o swoich przodkach, znają tylko imiona swoich dziadków, ale na tym się kończy. Świetne by pokazać dzieciom, że ich dziadkowie też kiedyś byli młodzi i mieli inne życie niż lepienie pierogów dla wnucząt:)

    OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)