Rameczki ze zdjęciem

Pamiętacie może jak nie tak dawno polecałam Wam zabawę masą solną? A konkretnie tworzenie wróżkowych medalionów? Jeśli nie, to kliknijcie sobie >>TUTAJ<<

Inspiracją do tej zabawy była książeczka 
pt. Disney Wróżki. Modne dodatki. 
wydawnictwa Zielona Sowa.


I dziś chciałabym zaprezentować Wam kolejną zabawę z tej własnie lektury :)
Tym razem będziemy lepić rameczki na zdjęcia. Mogą one być wykorzystane jako ozdoba pokoju lub podobnie jak poprzednio - naszyjniki. My wybrałyśmy to drugie :)

Aby je wykonać potrzebujemy:
- większe i mniejsze foremki w kształcie serca,
- wałek do ciasta
- jasne farby
- pędzelek lub gąbkę,
- według instrukcji w książce ostatnim elementem jest drucik do wykonania zawieszek, jednak my podobnie jak poprzednio wykorzystałyśmy słomkę, by zrobić w naszyjnikach dziurki
- zdjęcia (jeśli ich nie macie możecie zrobić tak jak my - wziąć kartkę papieru i naklejki z ulubionymi bohaterami waszego dziecka)
- ołówek, klej, nożyczki

Jak wykonać masę solną nie muszę Wam już chyba przypominać. Gdyby umknął Wam przepis na nią - wystarczy kliknąć na napis "masa solna" w wypisanych powyżej składnikach :)
Teraz przechodzimy do dalszej części naszej pracy.

Masę wałkujemy na duży placuszek


Następnie wycinamy z niego duże serduszka


Gdy są już gotowe - wycinamy z nich mniejsze serduszka, a także - jeśli ma to być medalion - dziurkę na wstążkę.


Po wycięciu wkładamy nasze "dziurawe serduszka" do piekarnika i zapiekamy.


Gdy serduszka są gotowe zabieramy się za malowanie. My niestety mnie miałyśmy jasnej fioletowej farby, a z innej nie mogłyśmy skorzystać, bo moja Ala jest ostatni zakochana w fioletowym kolorze, a zatem nasze serca są bardzo ciemne. No cóż, to w końcu jej dzieło :)
Oczywiście malować możemy w dowolny sposób. My wybrałyśmy gąbeczkę.

 Nasze rameczki są już gotowe. Teraz musimy umieścić w niej zdjęcia. Moje dziecko marzyło o takich medalionach z wróżkami, ale nie miałyśmy niż z ich wizerunkami. Zdjęcia rodzinne również nie przypadły do gustu mojego dziecka, W końcu wybór padł na kucyki pony. A ponieważ nie miałyśmy żadnych obrazków z nimi, postanowiłyśmy je same stworzyć. Na kartce papieru nakleiłyśmy ich naklejki.


 Teraz wystarczy przyłożyć odpowiednie serduszko do kartki tak by przez dziurkę widać było wizerunek bohatera i odrysować je dookoła.


Teraz wycinamy serduszko.


Gdy jest już gotowe smarujemy klejem tył serca z masy solnej i przyklejamy karteczkę.


I tak powstał nasz medalion ze zdjęciem :)


 Wesołej zabawy :)1 komentarz:

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)