Atlas świata dla młodych odkrywców

Już nie raz polecałyśmy Wam różne książki dla dzieci.
I na pewno to nie koniec.
Bowiem na rynku jest wiele fantastycznych pozycji, które warto podsuwać naszym maluchom.
W nasze ręce nie tak dawno wpadł fantastyczny atlas świata i koniecznie muszę się z Wami podzielić opinią na jego temat :)


wydawnictwa 


A co w tej książce jest takiego nadzwyczajnego?
Już Wam wyliczam ;)

1. Sposób wydania
Gruba i sztywna okładka, bardzo dobrej jakości śliski papier, nie klejone lecz wszywane strony, prześliczna grafika... miodzio!


2. Mapy
Duża ilość pięknych i bardzo szczegółowych map. Politycznych przedstawiających podział terytorialny kontynentu, topograficznych prezentujących nam ukształtowanie terenu każdego z nich oraz tematycznych uzupełniających nam te wszystkie informacje :)


3. Flagi
Przy mapach politycznych nie zabraknie nam oczywiście obrazków przedstawiających flagi każdego z państw wraz z podpisami :)


4. Informacje
Każdy kontynent jest tu krótko ale szczegółowo opisany. Dowiemy się więc gdzie jest on położony, jakie wody go otaczają, jakie ma ukształtowanie terenu, jakie zwierzęta i rośliny tam spotkamy i wiele więcej.


5. Ilustracje
Jak już wspomniałam - szata graficzna tej książki jest bardzo ładna. Na obrazkach możemy podziwiać zwierzęta, które wyglądają jak żywe. Poznamy także charakterystyczne dla danego kontynentu obiekty itp. Oczywiście każda ilustracja jest dokładnie opisana co przedstawia itp. Zatem na pewno nic nas tu nie ominie :)


6. Ciekawostki
W tej publikacji nie zabranie również dodatkowych informacji, które z pewnością nie raz nas zaskoczą. Dotyczą one Najwyższych, najniższych, najdłuższych, najkrótszych, najmniejszych, największych i ogólnie wszystkich "naj" zjawisk przyrody. Ale to oczywiście nie wszystko. Bowiem zaskoczą nas też niektóre liczby. Ale dokładniej zapoznacie się z nimi sami ;)


7. Polska
Poza informacjami o całym świecie bardzo dużo miejsca w tym atlasie wydawnictwo poświęciło na opisanie naszej ojczyzny. Jest tu w zasadzie wszystko. Od krótkiej historii naszego kraju poprzez podział terytorialny, środowisko geograficzne, środowisko przyrodnicze itp.


8. Świat
Po zapoznaniu się z każdym kontynentem warto również poczytać co nieco o całym globie. Ten atlas przeniesie nas w czasy prehistoryczne by pokazać jak to wszystko wyglądało dawniej. Poczytamy o naszych przodkach, o najstarszych cywilizacjach, odkryciach geograficznych, ludności itp. Nie zabraknie tu także informacji na przykład o klimacie czy ochronie środowiska.


9. Spis treści
W atlasie tym znajdziemy dość szczegółowy spis treści, który ułatwi nam odnalezienie interesujących nas wątków w mgnieniu oka.


10. Legenda zbiorcza
Jeśli mamy kłopot z odczytywaniem map ta taka legenda z pewnością nam się przyda. A ponieważ jest ich tu całe mnóstwo fajnie, że każda z nich nie różni się tak bardzo od siebie, Wystarczy więc zapoznać się z wszystkimi oznaczeniami przy kilku pierwszych, a kolejne bez kłopotu odczytamy bez potrzeby zerkania w legendę. 


Jak widzicie, choć atlas ten nie jest zbyt wielki jeśli chodzi o jego gabaryty, to z cała pewnością jest bardzo treściwy. To bardzo dużo ciekawej wiedzy ujętej w prosty i zachęcający małego człowieka do lektury sposób. Moja Alicja to taki mały podróżnik, który uwielbia poznawać nowe fascynujące miejsca i ten atlas bardzo jej w tym pomaga. 

Tytuł: Atlas świata dla młodych odkrywców
Autor: Barbara Gawrysiak, Jacek Gawrysiak
Wydawnictwo: Siedmioróg
Format: A4
Ilość stron: 68
Cena: 29,99zł

Dostępna: TUTAJ

Polecam!

5 komentarzy:

 1. Nie tylko małym odkrywcom się spodoba, mnie też zachwycił:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny ! mój siostrzeniec na pewno by się z takiego ucieszył na urodziny

  OdpowiedzUsuń
 3. O faktycznie super jest ten atlas. Muszę taki kupić swojemu małemu odkrywcy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna rzecz taki atlas. W dzisiejszych czasach ciężko trafić coś wartego uwagi i dobrze wykonanego. Świetny prezent dla 10 latka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kupiłam taki atlas świata moim dziewczynom, ale z innego wydawnictwa :)

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)