Pamiątkowy albumik

Ostatnio coraz rzadziej spędzamy z Alicją czas przy zabawach plastycznych. Zazwyczaj mała nie ma na to ochoty lub zwyczajnie brakuje nam na to czasu. Więc jak już coś tworzymy to najczęściej z jakiejś konkretnej okazji. Tym razem będzie to mała niespodzianka dla babci. Tak bez okazji dla odmiany ;)
Aby wykonać pamiątkowy albumik potrzebujemy:
 • jedną kartkę kolorowego bloku technicznego,
 • kilka kartek białego bloku technicznego,
 • kolorowe taśmy samoprzylepne (ja korzystałam z taśm firmy Scotch),
 • bezbarwną taśmę samoprzylepną,
 • nożyczki zwykłe i kreatywne (wycinające wzorek),
 • kolorowe cienkopisy,
 • zdjęcia,
Na początek przygotowujemy strony albumu. My poprzecinałyśmy wszystkie kartki na pół (i białe, i kolorową). Następnie jedną biała kartkę lekko zmniejszamy za pomocą ozdobnych nożyczek, by jej brzeg miał jakiś ciekawy kształt. Na jej środku wklejamy jedno ze zdjęć i całość przyklejmy do jednej z kolorowych karteczek.
Korzystając z samoprzylepnej taśmy SCOTCH, na której można pisać tworzymy miejsce na tytuł albumiku lub dedykację. W naszym przypadku jest to może mało oryginalny, ale ważny dla mojego dziecka tekst: "DLA BABCI".


Potem tworzymy poszczególne strony. Ja każdą z nich ozdabiałam gównie kolorowymi taśmami. Czasem robiłam nimi ciekawe tło do zdjęć innym razem za ich pomocą przyklejałam dana fotografie do kartki. Mówiąc krótko - można nimi robić wszystko co się chce, aby tylko efekt był ciekawy :)


Gdy wszystkie kartki są już gotowe pozwalamy naszemu dziecku zaszaleć cienkopisami ozdabiając każdą stronę jakimś nie dużym bazgrołkiem.


Następnie wszystkie kartki sklejamy ze sobą przeźroczystą taśmą klejącą a na wierzchu za pomocą szerokiej taśmy ozdobnej tworzymy grzbiet naszego albumiku.


I gotowe!


Miłej zabawy!

4 komentarze:

 1. Jak zwykle fajny i bardzo kolorowy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś też zaczęłam robić taki albumik ale rzadko wywołuje zdjęcia i brakuje mi tych bardziej aktualnych

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny albumik i prosty w wykonaniu, a że zbliżają się imieniny babci to chyba mamy już pomysł na prezent :)

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)