Program TV

Alicja lubi oglądać telewizję. Nie robi tego 24godz/dobę, ale ma swoje ulubione bajeczki na kanale mini mini, do których lubi wracać. Czasem ogląda ich więcej innym razem prawie wcale. Ale za każdym razem morduje nas, by jej powiedzieć, o której godzinie jest to na co czeka. A niestety nie zawsze mamy czas by co sekundę spoglądać na zegarek. Więc zrobiliśmy małej jej własny program telewizyjny. To łatwe, bo na tym kanale wszystkie bajki mają stałą ramówkę w zasadzie przez cały tydzień :)

Aby go wykonać potrzebowaliśmy jedynie:
 • komputera z drukarką,
 •  papieru do drukarki,
 • czerwonego cienkopisu,
 • laminarki,
 • podstawowych umiejętności w programie WORD :)
Najpierw ściągnęłam z internetu grafikę, która jest charakterystyczna dla każdej z bajek na kanale mini mini oraz tarczę zegara ściennego. W programie WORD rysujemy tabelkę. Po lewej stronie wklejamy obrazek tarczy zegara a pod nią wypisujemy godziny poszczególnych bajeczek. Po prawej wklejamy obrazek z danej bajki. I oczywiście po skończeniu całość drukujemy i wycinamy :)


Następnie czerwonym cienkopisem uzupełniamy zegarki, dorysowując im wskazówki w odpowiednim położeniu. Oczywiście to także można zrobić w komputerze, ale powiem Wam szczerze, że tak było mi wygodniej ;)


Na koniec laminujemy wszystkie karty by nie uległy zbyt szybko zniszczeniu :)


Program telewizyjny dla maluchów gotowy. Muszę Wam przyznać, że to naprawdę fajna sprawa, bo dziecko nie tylko jest samodzielniejsze, ale także dzięki godzinom pokazanym zarówno w formie elektronicznej jak i analogowej lepiej orientuje się w czasie patrząc na zegarek. U nas taki program się sprawdza :)


Polecam :)

6 komentarzy:

 1. No muszę powiedzieć że jestem pod wrażeniem pomysłu u nas jak na razie Panna M nie ogląda wcale bajek ma dwa latka i wcale nie ciągnie ją do nich z czego się ogólnie cieszę tylko czasem gdy mama musi coś zrobić to przydałoby się by chciała pooglądać hehe

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysł super, może skorzystam jak Dusiek zacznie ogarniać godziny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fajne, w życiu bym na to nie wpadła:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł! :)
  Pozdrawiam

  http://mojaglowakolorowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Śiwetny pomysł ! napewno zastosuje jak tylko Eryk podrośnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne i bardzo pomysłowe wydruki - wyglądają naprawdę przekonująco i ciekawie, kolorowo.

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)