Straż Pożarna Middle Truck

Niedawno wspominałam Wam o tym, że Nikodem ma w domku aż cztery samochody z serii Middle Truck firmy 

Tym razem postanowiliśmy zaprezentować Wam straż pożarną.

Takiego samochodu jeszcze u nas nie było. A przecież straż pożarna jest bardzo ważna, pomaga i ratuje ludzi, gasi pożary... Zabawa takim samochodem jest nie tylko fajna i wesoła, ale także uczy nasze dziecko pomagać innym :)


Kiedy Nikodem zauważył, że jest to wóz strażacki nie mógł wyjść z zachwytu. A kiedy okazało się, że ma on taką rewelacyjną i jakże długą drabinę, był naprawdę wniebowzięty :) w końcu nie każde auto posiada takie bajery...


Powiem Wam, że pojazd ten jest naprawdę bardzo ciekawie wykonany. Posiada on bardzo wiele różnych szczegółów dzięki którym wygląda prawie jak prawdziwy. Na przykład na górze znajduje się "pompa", po boku są jakieś węże i obrazki wyglądające jak normalne części wyposażenia takiego wozu. Wszystko to co prawda jest tylko plastikową ozdobą i nie ma żadnego zastosowania podczas zabawy. A szkoda, bo właśnie pomyślałam sobie, że takie zwijane czy też wysuwane węże strażackie mogłyby być naprawdę fajnym pomysłem :)Kolejnym atutem jest tutaj zdecydowanie drabina. Jest ona ruchoma, ale nie obraca się tylko dookoła własnej osi. Podnosi się również do góry i wysuwa aż na około 75 cm. Jest naprawdę długa i co najważniejsze mocna. Plastik jest twardy i porządny, a mechanizm dzięki któremu można ją podnosić do góry i ściągać na dół jest bardzo łatwy w obsłudze. Jest to po prostu korbka, która wprawia w ruch zębatki i właśnie dzięki temu jest ona ruchoma. Owe zębatki natomiast są mocne i jestem pewna, że nie wytrą się i  wytrzymają przez długi czas. Ale powiem Wam, że nie tylko można tym się łatwo obsłużyć, ale na dodatek jest bezpieczne ponieważ cała konstrukcja jest plastikowa i nie posiada żadnych ostrych elementów. Nie ma też możliwości, aby dziecko wkręciło sobie paluszek podczas kręcenia...Ale, żeby nie było, że tak tylko zachwalam, muszę Wam powiedzieć, że dosyć ciężko jest wysunąć i złożyć ową drabinę. Aby to zrobić trzeba użyć albo siły (co w końcu może doprowadzić do jakiś szkód) albo sprytu. (ponieważ, aby ją rozłożyć trzeba podważać ją palcem jednocześnie ją wyciągając. Powiem Wam, że moim zdaniem jest to zarówno plus jak i minus. Z jednej strony rozumiem, że dzięki temu ta część auta jest o wiele bardziej wytrzymała i nie jest narażona na szybkie zniszczenie, ale z drugiej strony takie młodsze dziecko samo sobie może nie poradzić podczas zabawy. Nawet Nikodem często ma problemy co widać nieco na tym filmiku:Do zalet tego auta zalicza się zdecydowanie również jego wielkość. Mimo, że kilka takich pojazdów zajmuje sporo miejsca w Nikusiowym pokoju to i tak wolę takie duże i mocne auta od mniejszych i słabych. Nikodem zresztą również cieszy się z ich rozmiaru, nie posiadał jak dotąd takich dużych samochodów, więc te sprawiają mu naprawdę wielką radość i mnóstwo zabawy :)Nikodem jest naprawdę zachwycony swoją własną, osobistą strażą pożarną. I pomimo tego, że prezentuję Wam tutaj zdjęcia tylko z jednego dnia, wierzcie mi bawi się on nim codziennie. Bierze swoje przeróżne figurki i wciela ich w rolę strażaków. Gasi dzięki nim pożary, wchodzi po drabinie i ściąga z drzew przestraszone małe kotki, jeździ do wypadków samochodowych... Pomysłów ma naprawdę wiele :)
No i koniecznie muszę pochwalić jakość wykonania tego auta. Jako mama chłopca mam naprawdę spore porównanie w tym temacie. Kupując tańsze auta zazwyczaj automatycznie skazuje je na szybkie wylądowanie w koszu... Dlaczego? Ponieważ większość takich pojazdów po kilku dniach zabawy w wyścigi, wypadki czy też akcje ratunkowe ma połamane kółka, szyby, różne ruchome części. A to, które Wam dziś prezentuje... Jestem pewna, że jest ono w stanie przetrwać wszystkie Nikusiowe szaleństwa :)
ZALETY
- jakość wykonania
- wytrzymałość
- ruchoma i długa drabina
- łatwość podnoszenia za pomocą korbki
- wiele szczegółów
- kolorystyka
- wielkość
- waga
- cena

WADY
- ciężkie rozsuwanie drabiny
- mógłby posiadać dodatek w postaci węża strażackiego 
(byłoby to zapewne ciekawym urozmaiceniem w zabawie)Wymiary: 47x25x17 cm
Długość wyciągniętej drabiny: 75 cm
Waga: 0,91 kg
Wiek 3+
Cena: 40,80 zł


3 komentarze:

 1. Dal chłopców w sam raz do zabawy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecam tą firmę, jest naprawdę dziecko- odporna i to w ilości n2.
  Jednak nie wiem dlaczego tak szybko chłopakom mija pierwsze zauroczenie i potem powracają do swoich ulubionych LEGO i wojen czym popadnie.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe ile kosztuje taka pozytywna opinia na blogu? :)

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)