Karmnik dla ptaków

Ponieważ mamy to szczęście mieszkać w bardzo spokojnej okolicy gdzie ptaków jest mnóstwo - jeden nawet ostatnio wleciał nam do domu i raczył się ciastem drożdżowym prosto z blaszki; postanowiliśmy zrobić dla nich miejsce, gdzie będą mogły się pożywić bez wyjadania naszych smakołyków. Wspólnie z Adasiem zrobiliśmy prosty karmnik dla ptaszków.


Do naszego karmnika użyliśmy:
 • Plastikowej butelki np. po wodzie mineralnej
 • Mixu ziarenek dla ptaków
 • Kawałka sznurka (ok. 1 m)
 • 2-3 drewnianych łyżek
 • Ostrego nożyka lub nożyczek


Najpierw dokładnie należy wypłukać butelkę jeśli jest po innym napoju niż woda mineralna - dlatego, że plastik przesiąka zapachem napoju np. coli i ptaszki mogą nie chcieć jeść ziarenek z naszego karmnika.

Odkręcamy korek z naszej butelki i po środku robimy w nim dziurkę. Następnie przez otwór przewlekamy sznurek złożony na pół i od środka korka zawiązujemy supełek:
Teraz bierzemy ostry nożyk lub nożyczki i robimy dziurki w butelce. Z jednej strony butelki robimy dziurkę w kształcie gwiazdki i odcinamy jeden róg gwiazdki, tak, żeby w butelce była spora dziurka a na wylot robimy zwykłą gwiazdkę aby łyżka dobrze się trzymała. Przekładamy łyżkę na wylot. Obracamy butelkę o ok. 90 stopni i powtarzamy czynność.


I teraz pozostało nam tylko wsypać ziarenka, zakręcić nakrętkę ze sznurkiem i powiesić nasz karmnik w miejscu dostępnym dla ptasich gości.

                                                                                                                      Serdecznie polecam zrobić taki karmnik i powiesić choćby w parku na drzewie - ptaszyska będą zachwycone! ;-)
3 komentarze:

 1. Super! Jak byłam mała to karmiłam ptaki razem z dziadkiem. Pamiętam jak wieszaliśmy słoninę w zimie dla sikorek. Potem w szkole robiłam takie karmniki, w których zalewało się ziarenka gorącym tłuszczem . Wszystko zastygało i można było powiesić na drzewie. Ale takiego karmnika jak Twój jeszcze nie widziałam! Bardzo mi się podoba. Polecam powiesić go w takim miejscu, żeby można było z okna podglądać ptaszki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. No prosze jaki fajny i tani pomysl ja karmnik dla ptaszkow. A ile zabawy przy tym. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)