Pingwinek

Kto zagląda do nas regularnie ten na pewno wie, że my z Nikodemem lubujemy się w odciskaniu rączek i nóżek :) Ciągle szukamy nowych pomysłów co by tu można jeszcze stworzyć z takiego odcisku... No cóż niby nic nadzwyczajnego, a jednak zarówno ja jak i Nikodem to uwielbiamy. Moim zdaniem  efekt za każdym razem jest bardzo ciekawy... Ponieważ już za chwile zima, postanowiliśmy stworzyć pingwinka :)


Potrzebujemy jedynie:
 • mała stopkę
 • białą kartkę
 • białą i czarną farbkę
 • pomarańczowy pisak
 • ruchome oczka
 • klej

Wykonanie oczywiście jak zwykle banalne :) Nóżkę dziecka malujemy na czarno (u nas zawsze jest przy tym mnóstwo śmiechu) po czym odciskamy ją na kartce. Domalowujemy skrzydełka. Czekamy aż wyschnie. Następnie malujemy na biało brzuszek, kiedy wyschnie rysujemy dziobek i przyklejamy oczka. Pingwinka można również przyozdobić w jakąś fajną ciekawą czapkę zimową lub nauszniki, na pewno będzie wtedy jeszcze bardziej wesoły :)
7 komentarzy:

 1. hej!
  może chciałabyś ogłosić swój konkurs na naszym blogu? www.candowo.blogspot.com :)

  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niedawno robiliśmy identycznego pingwinka, ale nie wyszedł nam tak ładny. Coś się stopa nie chciała dobrze odcisnąć. :) Nic to, może spróbujemy jeszcze raz.

  OdpowiedzUsuń
 3. baaaardzo oryginalny pomysł zrobimy i my swego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. This is adorable! I hope you'll share it at my Preschool Christmas Party linky (http://preschoolpowolpackets.blogspot.com/2012/12/christmas-party-linky.html) too!

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)