Plastelinowa podstawka

Dziś bardzo prosta, ale sądzę, że dość efektowna zabawa. Jak wiecie, bardzo lubimy tworzyć wraz z Alą i każda okazja wydaje się być odpowiednia, by w domu powstało kolejne dzieło mojego dziecka. Lubimy także tworzyć to, co może nam także do czegoś posłużyć i tak powstała bardzo prosta kolorowa podstawka pod kubeczek.

By ją wykonać potrzebujemy jedynie:
 • dwie sztywne folie (takie do rzutnika lub sztywne okładki do dokumentów/segregatora)
 • kolorowa plastelina
 • wałek dziecięcy lub okrągły drewniany kołek
 • nożyczki

Na jednej z folii pozwalamy naszemu dziecku zrobić małe dzieło sztuki. obrazek (najlepiej okrągły) może być typowym, twórczym esy floresem, lub może przedstawiać coś konkretnego. Nie ma to znaczenia. Warto pozostawić tę decyzję dziecku. Ważne jest jedynie, by dzieło było grube, nie duże i kolorowe.


Gdy maluch skończy przykrywamy całość drugą folią a następnie wałkujemy, tak by nasze dzieło miało nie więcej niż 0,5 cm grubości.


Rozwałkowany obrazek naszego malucha wygląda super, a po obcięciu folii dookoła plasteliny otrzymujemy śliczną, niebrudzącą, kolorową, własnoręcznie wykonaną podstawkę pod kubeczek :)5 komentarzy:

 1. mój synek ma taki sam kubeczek :) Genialna ta podstawka! Na pewno skorzystamy

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! dziecko na pewno jest bardzo dumne z własnego dzieła. To dobrzy sposób, żeby szkraba nauczyć używać podkładek :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne, ja jak chodziłam na wolontariat to miseczki szklane obklejali małymi kuleczkami z modeliny i do piekarnika i takie świetne płaskie wychodziły :)

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)