MEGA PARK W GRUDZIĄDZU

Dziś napiszę o miejscu, które odwiedziliśmy w zeszłym roku. Mowa o pewnym Mega Parku, który znajduje się na obrzeżach Grudziądzu przy jeziorze Rudnickim.

Miejsce to podzielone jest na siedem "działów". Zoo, Lunapark, Miasteczko Weesternowe, Dinozaury, Safari, Kraina Bajek, Baśni i Legend oraz Kraina Flinstonów.


Od razu po wejściu do mega parku zobaczyliśmy "mini zoo" niestety wszystkie zwierzątka były za ogrodzeniami i nie można ich było głaskać :( Za to można było nakarmić rybki...Za drobną opłatą wylatywała garść karmy :)Potem poszliśmy do miasteczka weesternowego. Tam znajdują się domy (w większości atrapy) rodem z jakiegoś filmu ;) Są też bary, z aranżacją z dzikiego zachodu, gdzie można sobie pojeść i pograć na maszynach do gier. Jest też koń na którym można posiedzieć, a nawet pojeździć dookoła miasteczka. Wszystko odbywa się pod okiem pracownika/opiekuna.
Dodać muszę, że wiele atrakcji, które znajdują się w tym "parku" są za dodatkową opłata. W specjalnej kasie pieniądze wymienia się na "dolary" i to właśnie nimi płaci się za wszystko.
Fajne jest również to, że można zrobić sobie pamiątkową monetę lub zdjęcie w przebraniu...

  
Trochę gier ;)Kolejną atrakcją są różne pokazy. Np krótki pokaz wojny secesyjnej oraz Bracia Daltonowie wraz ze swoją mamą i ścigający ich Lucky Luck.
Bracia Daltonowie i ich mama :P

  Lucky Luke lapie Daltonów :P

Niestety Daltonowie uciekają z więzienia w przebraniach :PPotem wybraliśmy się do "zoo safari" i dinozaurów,ale po drodze znaleźliśmy jeszcze to :P

Po wejściu do "zoo safari" zobaczymy wyznaczoną trasę, a po jej bokach znajdują się plastikowe figurki zwierząt, szczerze powiem, że o wiele ciekawiej byłoby gdyby można było chociaż do nich podchodzić i porobić sobie zdjęcia...


Po oglądnięciu "Safari" wchodzimy na kolejną ścieżkę, tym razem prowadzi nas ona między dinozaurami. Kilka z nich jest ruchomych, zresztą zobaczcie sami:
Zaraz po dinozaurach jest kraina Flinstonów. Szczerze powiedziawszy nic specjalnego. Kilka figurek i pojazdów, oraz (o ile dobrze pamiętam) dwa, albo trzy domki.


Dalej jest kraina bajek,która też jakaś taka skromniutka była i do tego nic nie mozna było dotykać...
  
Wielką atrakcją jest też mała sala zabaw:


W "Lunaparku" znajdują się samochodziki, trampolina, gokarty i teraz widzę, że nowością jest jeszcze basen z łódkami i jakieś dmuchane zamki...


Idąc do wyjścia można zobaczyć jeszcze dinozaurowe auto :)


Atrakcji na pewno jest o wiele więcej, zdaję sobie sprawę, że przez rok czasu mogło się tam co nieco zmienić... Wszystkiego dowiecie się na stronie internetowej Mega Parku - TUTAJ.

Hmmm a jakie były nasze wrażenia? Nikodem był bardzo zadowolony... kilka godzin tam spędzonych pozbawiły go sił. Wybawił się za wszystkie czasy :) A ja? Nie narzekałam nawet za bardzo. Nie powaliło mnie to na kolana, ale było to na pewno fajnym przeżyciem ;)

 A nawiązując do tematu, pamiętacie o naszej zabawie?
Wystarczy podesłać nam na emaila link do notki ze swojego bloga, lub gotowy tekst który opowiada o jakimś ciekawym miejscu w Polsce, które warto odwiedzić. Dzięki Wam tworzymy mapkę, która będzie przewodnikiem po ciekawych miejscach w Polsce :)

Szczegóły zabawy zobaczcie TUTAJ, a mapę TUTAJ :)


2 komentarze:

  1. Świetne miejsce, trochę daleko ode mnie, ale kiedys się wybierzemy. poza tym na grouponie widziałam fajne zniżki na wejścia rodzinne :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Byłam tam z dziećmi,było bardzo fajnie i na tyle atrakcji tanio!!!!!gorąco polecam to miejsce

      Usuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)